Wpis z mikrobloga

Idę w przyszłym tygodniu na licytację działek rekreacyjnych w bardzo dobrej lokalizacji nad wodą. Sprawdziłem plan zagospodarowania i ogólnie jest spoko (2 domki całoroczne na działkę, max 3 kondygnacje 12m wzwyż, 240m2 powierzchnia zabudowy, 240m2 biologicznie czynna, możliwość budowy garaży, gospodarczych etc, więc jak na rekreację 70m od wody w spacerowo-promenadowej okolicy całkiem spoko).

Ale jest jeden problem - w planie zagospodarowania jest napisane, że: dach musi być czerwony (xD) I jest zakaz obijania elewacji elementami metalowymi (xD x2).

Moje pytanie brzmi - czy ktoś to w ogóle sprawdzi? Działka ma potencjał na postawienie tam nowoczesnych stodół na wynajem i w takim celu idę na licytację. Obok SĄ postawione domy z antracytową dachówką i obite blachą na działkach o podobnych symbolach w MPZP (sprawdzałem). I teraz moje pytanie brzmi - czy normalnie wnosić o pozwolenie na budowę czegoś nie do końca zgodnego z mpzp i jeśli nie będzie sprzeciwu, to stawiać nowoczesną stodołę licząc, że nikt się nie dowali? Czy iść do gminy zapytać jak się na to zaopatrują i jeśli ja nie dostanę zgody, to wysyłać nadzór budowlany na wszystko, co jest dookoła i nie spełnia zapisów MPZP? (dodam, że MPZP ma kilkanaście lat, a te budynki mają max 10).

#nieruchomosci #pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #budownictwo #kiciochpyta #dom #deweloperka
  • 8
  • Odpowiedz
@Euph0: na 99% w projektach tych budynków które stoją był dach czerwony, a później odwalili samowolę. PINB nigdzie nie ma takich mocy przerobowych, żeby jeździć do domów jednorodzinnych. Jak ktoś zwróci uwagę to pewnie przyjadą i wszczną postępowanie, ale sami z siebie raczej palcem nie kiwną.

  • Odpowiedz
@Euph0: urząd może nakazać wymianę. W pomorskim było całe osiedle domków budowanych przez patodeva co zrobił antracyt zamiast czerwonej. Ludzie się wprowadzili ktoś doniósł i musieli zmieniac dachówkę
  • Odpowiedz
@Euph0: na te działki gdzie jest inny kolor dachu mogły być wcześniej wydane warunki zabudowy, mając WZ można zrobić wyłom mimo uchwalenia mpzp
  • Odpowiedz