Wpis z mikrobloga

#tradzik #zdrowie #azs
Wysypało mi chyba trądzik. Pierwszy raz w wieku 28 lat. Od okresu dojrzewania do tej pory miałem zawsze jakieś mniejsze krostki wokół ust, trochę na skroniach, ale nigdy na czole i nigdy aż tak gęsto. Zaczęło się w lato wraz z pierwszymi upałami powyżej 30 stopni. Choruję też na AZS i właśnie najgorszy swiąd zawsze miałem w takie upały. Mysłałem, że to kolejny objaw AZS bo pojawił w upały wraz zaostrzeniem świądu wywołanego AZS. Słońca już niema a trądzik pozostał.
Mimo, że na twarzy nie miałem objawów AZS to smarowałem ją emolientami bo zawszy była trochę sucha, więc kiedy po miesiącu trądzik nie zniknął pierwszym krokiem było zaprzestanie smarowania twarzy emolientami. Po miesiącu nie pomogło więc następnie zacząłem rano i wieczorem przemywać twarz CeraVe Oczyszczającym Żelem do mycia i a w lecie smarowac rano twarz CeraVe Nawilżający Krem do Twarzy z SPF 50 (przeciwsłoneczny). Nie pomogło. Żelem do mycia przemywam się regularnie do dzisiaj ale nic nie pomaga.

Dziwnie też nowe krosty narastają. Po pierwsze nowe krosty pojawiają sie, kiedy mam wrażenie, że stare zaczeły się już goić. A po drugie miejscowe zagęszczenia nowych krost pojawiają się w innych miejscach niż poprzednie zagęszczenia. Np. na poniższych zdjęciach sprzed dwóch tygodni mam zagęszczenie z prawej strony ust, nad brwiami i na lewej skroni. W tej chwili mam zagęszczenie z lewej strony ust, jedno zagęszczenie bliższe lewej stronie czoła i jedno bliższe prawej stronie czoła.

Polecacie coś jeszcze spróbować czy iść już do dermatologa?
madridista1400 - #tradzik #zdrowie #azs
Wysypało mi chyba trądzik. Pierwszy raz w wie...

źródło: IMG_20231008_123231

Pobierz
  • 1