Wpis z mikrobloga

#komputery #technologia #vr #gry

hej wszystkim! Mam zamiar za jakiś czas zakupić okulary Meta Quest 3 (gdy będą już w polskiej dystrybucji). Mam pytanie do osób które znają się na tej technologii. Czy koniecznie zalecany jest oryginalny kabel Oculus link by podczepić okulary do komputera? Czy można jednak kupić jakiś zamiennik bo to pic na wodę?
  • 15
Czy koniecznie zalecany jest oryginalny kabel Oculus link by podczepić okulary do komputera? Czy można jednak kupić jakiś zamiennik bo to pic na wodę?


@Taktojaaa: absolutnie nie powinieneś używać żadnego kabla, tylko kupić jakiś dodatkowy router pod same gogle typu tani C5 lub C6 i latać bez kabli

Nie ma na 5Ghz żadnych opóźnień ani utraty jakości
@Taktojaaa:
Wręcz odwrotnie. Rozsądek zaleca kupić normalny* kabel zamiast oryginału. Warto tylko wcześniej zerknąć na listę kompatybilnych kabli.
Inna sprawa, że kabel ogółem nie jest zbyt potrzebny. Granie po WiFi powoduje praktycznie niezauważalny spadek jakości, a czas działania lepiej przedłużyć powerbankiem.

*Oryginał od Oculusa jest optyczny. To gwarantuje działanie, ale wywala cenę w kosmos.
@Taktojaaa: Może być zamiennik, byleby był to dobry kabel usb, 10gbps najlepiej, albo wyżej o ile masz takie usb w kompie :)

Granie na kablu ma swoje plusy i minusy, okulary dłużej wytrzymają ale jesteś uwiązany i czujesz ten kabel że Ciebie blokuje, osobiście odszedłem od kabla na rzecz wifi.
@Taktojaaa kupujesz kabel w standardzie USB 3 z oznaczeniem SuperSpeed (jakieś 50zl za 3m) i śmiga. Ale wygodniej się gra bez kabli po WiFi. Nawet nie trzeba mieć internetu, wystarczy router z 802.11ac i 800mbps przepustowości w 5GHz.
@Taktojaaa tak jak wyżej, zamiast kabla kup router, bo skończysz jak ja, z routerem i nieużywanym kablem ^^ Granie bezprzewodowo to zupełnie inna jakość. Ja mam asus rt-ax55, kupiłem za mniej niż 300 zł, sprawuje się super.
Co znaczy polska dystrybucja? Znaczy przepłacić 400zł w jakimś mediamedia? Nie lepiej z Mety zamówić bezpośrednio jak każdy to zrobił? :) A co do połączenia najlepiej bezprzewodowo jak wszyscy piszą dobry router ale kablem też nie gardze mam jakiś tani z allegro i do gier siedzących się przydaje.
@Taktojaaa: Taki pro tip: gogle działają na Androidzie i bardzo łatwo jest wgrać na niego dowolny plik apk włącznie z "mniej oryginalnymi" wersjami gier ( ͡º ͜ʖ͡º) Natomiast jeżeli zainstalujesz jakieś demo / trial danej gry ze sklepu Meta to potem wgranie apk tej gry w wersji pełnej będzie utrudnione.