Wpis z mikrobloga

Czy na procku i5 13600k temperatury na pulpicie w okolicy 48 stopni i pod pełnym obciązeniem w okolicy 89 stopni to normalne, na procku siedzi fortis5 jakiś lekki undervolting z filmiku na yt zapozyczyłem. Pytanie brzmi czy procek mi wytrzyma żeby się nie okazało że po miesiącu dwóch zaśnie snem wiecznym
#komputery
  • 7
@adeqiu: Takie temperatury na stacjonarce? A obudowa jaka? Ile wentyli? Do tego LGA 1700 i procek który ma maks 181W TDP, także ramka Thermal Grizzly by wypadała. LGA 1700 robi z procka banana i powoduje znaczące wzrosty temperatury przez nierówności pomiędzy prockiem a chłodzeniem.

U mnie siedzi i5-12400 bez ramki, max. TDP 117W, do tego Fera 3 i dobrze wentylowana buda (Fractal Pop Air i 4 wentyle Arctic P12) to pod
@supra107: Tak stacjonarka obudowa to modecom oberon pro, tam w obudowie z dwa wentyle będą nie licząc wenta od chłodzenia
na ten moment testuje różne możliwości z płyty głownej ale o oprócz spadku temperatur do granic 82-84 pod obciążeniem lekko wydajność też leci z jakieś 1000pkt na cinebench dla przykładu, ide walczyć z tym dalej.
modecom oberon pro


@adeqiu: No i tu pies pogrzebany. Buda z zabudowanym przednim panelem i tylko jednym małym wentylem do wywiewu z tyłu.

Wymień to na coś porządnego, z meshem z przodu i z możliwością domontowania wentyli na górę. Ja z przesiadki z SilentiumPC Brutus M25 na Fractal Pop Air z dodatkowymi wentylami i krzywymi uzyskałem o 20C mniej na GPU niż w starej budzie. A pewnie mogę to wyregulować tak
@adeqiu: Ja bym unikał Modecoma, Endorfy i SilentiumPC bo to wszystko chińska taniocha. Z resztą SilentiumPC i Endorfy to jedno i to samo, polska firma sprowadzająca tandetę z Chin i wmawiająca że to polska firma.

Nawet jak będziesz chciał szkło, a nie wadzi ci brak USB-C w zestawie i zerowa dostępność kabla, to możesz wziąć tego Fractala Pop Air i za zaoszczędzoną kasę dokupić wentylatory Arctic P12.

Zawsze możesz wrzucić zapytanie
supra107 - @adeqiu: Ja bym unikał Modecoma, Endorfy i SilentiumPC bo to wszystko chiń...