Wpis z mikrobloga

#programowanie jestem pierwszy tydzień jako junior backend .net developer w firmie fintech. Produkt to aplikacja do płatności, architektura mikroserwisow z azure service bus. Tydzień minął a ja nadal nie wiem co jest pięć, patrzę się na kod i nic nie mogę wywnioskować. Macie jakieś general tipsy jak ogarnąć się będąc nowym w projekcie?

Po jakim czasie junior powinien zacząć ogarniać

  • 1-2 msc 23.3% (21)
  • 3-6 msc 28.9% (26)
  • 6-12 msc 20.0% (18)
  • 12msc + 27.8% (25)

Oddanych głosów: 90

  • 13
  • Odpowiedz
@junus123: trzy miesiące na wdrożenie w projekt to normalka. Dla juniora powinien być do tego bonus. Nie przejmuj się tylko pochodź do seniorów i poproś żeby poczytali z tobą w parach i poopowiadali dlaczego jest jak jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@keton22: @RandomowyMirek dzięki bardzo za słowa otuchy. Robimy pair programming, ale wygląda to w taki sposób że senior robi swojego taska i przy okazji opowiada co robi. Więc możecie się domyśleć ile z tego czaje xd
  • Odpowiedz
@junus123: musisz zadawać pytania inaczej obydwaj marnujecie czas. To nie szkoła podstawowa, nikt nie będzie bić linijką po łapach. I jak czegoś nie wiesz szczerze mów nawet po 10 razy. Inaczej dajesz zły feedback osoba po drugiej stronie odhacza sobie w głowie że łapiesz daną rzecz i nie będzie tego więcej tłumaczyć.

I to nie jest tak że oo junior co nic nie kapuje, ja wchodząc na nowy projekt z dawno
  • Odpowiedz