Wpis z mikrobloga

Kopalnie państwowe mają około 80 związków zawodowych. Zgadnij ile dopłacamy do górnictwa.


@ZasilaczKomputerowy: to będzie coś pomiędzy 70-160 etatów związkowych x średnia krajowa x 12 miesięcy.
Jakieś 6,3-14,4mln.
Czyli #!$%@? w skali kraju, jakieś 0,4% budżetu TVP.
Szczególnie biorąc pod uwagę, że górnictwo w Polsce to ogólnie patologia, w innych miejscach większość firm nie ma pracownika związkowego na etacie, bo to wymaga minimum 150 członków w zakładzie.
@Kajtosz: Ja nie napisałem, że w skali kraju związki zawodowe są czymś znaczącym, lecz że jest to kolejne miejsce do wyciągania publicznych pieniędzy. Akurat jestem ze Śląska i widziałem imprezy panów z Sierpnia 80. Banda spasionych starych komuchów, żre i chleje do upadłego. Podejrzewam, że w Solidarności, to się dużo nie rożni, tylko sprawozdają do innej partii.
@LordMrok: niestety "musi" bo wiele firm państwowych ma związki zawodowe "solidarność", uwolnić ich będzie problem ...

W niektórych można ich wywalić i nikt nie straci na tym bo firmy będą i tak funkcjonować (np. gdy 30% ludzi w zatrudnionych należy do solidarności) ale są też takie, gdy 90% należy i jest tutaj problem.