Wpis z mikrobloga

#hotelparadise być może teraz wsadzę w kij w mrowisko, ale już któryś raz widzę post obrażający wygląd danego uczestnika. A bo to usta nie takie, bo „chuda i niekobieca”, bo gruba, o i następna się roztyła. Uważam, że komentarze na temat czyjegoś wyglądu i jeszcze tak prześmiewcze nie powinny mieć miejsca. Owszem, ja też nie przepadam za wieloma uczestnikami. ale nie śmieje się z tego, że ktoś nabrał kg czy nie ma rozmiaru xs. Komentować i krytykować to ja mogę ich zachowania, wypowiedzi, ale nie to jakie mają ciała. ¯\(ツ)/¯
  • 11
@psychedelicWarlord: a ja myślę, że nie bo powodują powielanie stereotypu że gruba=zła, brzydka, itp. "Nie dość, że podła to jeszcze się roztyła", "fałszywa i głupia bo stała w kolejce po cyce a nie rozum". I później ktoś jest trochę grubszy niż reszta, to ludzie myślę "gruby? To pewnie podły i fałszywy"
@Trisolarianin: już bez przesady. Jeśli masz ludzi w swoim otoczeniu, którzy widząc grubszą osobę od razu zakładają, że jest ch.ujowa/fałszywa/etc to współczuję. Nie przypominam sobie, żeby na początku sezonu ktoś jakoś wybitnie krytykował rozmiar Korneli, zaczęło się jak tylko wyszło jaką podłą, zakłamaną i dwulicową osobą jest. Pomijam zwracanie uwagi na jej źle dobrane ubrania do figury, bo to już jest naprawdę niesmaczne.
@bas_sko: nie, nie mam w swoim otoczeniu takich ludzi. Ale spotkałam na swojej drodze tysiące takich ludzi, którzy wyśmiewali kogoś za to że jest gruby. Jak chcesz zaklinać rzeczywistość, że takiego zjawiska nie ma to Twoja sprawa.
Takie teksty łączące w sobie cechy wyglądu i charakteru powielane przez miliony ludzi powodują powstawanie stereotypów "blondynka? To głupia" "gruba? To leniwa" itp.

W dupie mam jak te idiotki z HP wyglądają. Wyglądu często
@Trisolarianin: to nie zaklinanie rzeczywistości tylko fakt - ja nie spotykam takich ludzi, po prostu. Stereotypy nie biorą się jednak znikąd, choć faktycznie niejednokrotnie są krzywdzące. Tak jak pisałam wyżej w kwestii piersi Kornelii - za małe staniki/stroje/koszulki wyglądają naprawdę okropnie i to jest ocena estetyki, którą oceniam jako widz, a nie hejt. Wygląd też można zmienić, jeśli ktoś się źle czuje - trochę chęci, samozaparcia, a nie wymówki z doopy