Wpis z mikrobloga

#polityka #wybory #4konserwy #konfederacja

Najbardziej śmieszy mnie argumenty wyborców tuska tym, że głosowali nie dlatego że lubą tuska albo że chcą żeby spełniał postulaty, tylko żeby odsunąć pis od władzy.

Jak wiadomo, odsunąć pis od władzy można tylko głosując na tuska, a odsunąć tuska można tylko głosując na pis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma innych partii, na które można głosować. Pomyślało tak kilka milionów ludzi którzy na tuska głosowali, ale się nie cieszyli.
  • 30
@FLAC: A na kogo maja glosowac ludzie ktorzy nie maja wyraznie lewicowych lub prawicowych pogladow? Tacy ktorzy nie chca likwidacji nfz i panstwowych szkol ale tez nie chca miec wymyslow od Zandberga typu obowiazkowe zatrudnienie? Ja sam sie do takowych zaliczam. Dodam ze straszenie gejami uwazam za zalosne i fajnie by tez bylo gdyby Polska nie klocila sie z kazdym sasiadem dookola.
@mackbig: skoro głosujesz na tuska i marzysz o tym żeby nie spełniał obietnic, to równie dobrze możesz głosować na mniejsze partie i marzyć że nie spełnią obietnic. Tutaj nie ma różnicy.

Chyba że po prostu przyznasz, że inne partie będą po prostu realizować to to obiecują, czyli są obiektywnie skuteczniejsze niż tusk, którego największą zaletą jest to że jest kłamcą.
@FLAC: Mniejsze partie sa zazwyczaj skrajne i maja konkretna agende. Nie chce glosowac na libertarian albo komunistow bo nie mam tak jednoznacznych pogladow w zadna ze stron. Pokaz mi tam normalna, centrowa partie na ktora mozna bylo zaglosowac w tych wyborach.

Nie marze zeby spelnial lub ich nie spelnial. Czesc spelni a czesc nie jak kazdy polityk. Tusk nie rzadzi sam i nawet jakby chcial to koalicjanci mu nie pozwola tego
Najbardziej śmieszy mnie argumenty wyborców tuska tym, że głosowali nie dlatego że lubą tuska albo że chcą żeby spełniał postulaty, tylko żeby odsunąć pis od władzy.


@FLAC: Dzień dobry, nowy w Polsce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mackbig: możesz oddać nieważny głos. Ja głosowałem w prezydenckich w pierwszej na bosaka a w drugiej dałem nieważny głos. To było wyrażenie mojego niezadowolenia z obu kandydatów.
Tusk nie rzadzi sam i nawet jakby chcial to koalicjanci mu nie pozwola tego wszystkiego zrealizowac


@mackbig:

Koalicjanci + Duda ze swoim vetem (np. kwestia zakazu handlu w niedzielę) + Trybunał (np. kwestia aborcji)

Do tego w samej KO też są jakieś frakcje.

Z jednej strony to trochę brzmi jak szukanie wymówek, ale z drugiej to przecież takie są realia polityczne.
Nie ma innych partii, na które można głosować. Pomyślało tak kilka milionów ludzi którzy na tuska głosowali, ale się nie cieszyli.


@FLAC: w sensie sugerujesz, że są? Zapewne konfederacja? xD
@FLAC: Nie rozumiesz, co znaczy "odsunąć PiS od władzy". To znaczy naprawić instytucje tworzące demokratyczne państwo, w tym Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, prokuraturę, sądy, wojsko, policję, a do tego usunięcie aparatczyków ze spółek skarbu państwa, TVP, zapanowanie nad wydatkami i inflacją.
możesz oddać nieważny głos. Ja głosowałem w prezydenckich w pierwszej na bosaka a w drugiej dałem nieważny głos. To było wyrażenie mojego niezadowolenia z obu kandydatów.

@FLAC: Czyli głosowałeś na zwycięzcę (Dudę) bo tym kończy się oddawanie nieważnych głosów, i tak ktoś wygra. Czyli jesteś hipokrytą bo mówisz ze chcesz zmian ale nie umiesz przełknąć gorzkiej pigułki i na koniec wspierasz PiS. Zresztą konfederacja z tego słynie. Patrz bardzo częste próby
Jak wiadomo, odsunąć pis od władzy można tylko głosując na tuska, a odsunąć tuska można tylko głosując na pis ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Czy ludzie głosowali tylko na Tuska? NIE, potencjalna koalicja będzie składać się też np. z Lewicy i PSLu które mają w wielu sprawach zupełnie inne poglądy i na pewno będą chciały część tych rzeczy zrealizować.
I dla wyborców jest ważne aby właśnie jakaś część tego
Czyli głosowałeś na zwycięzcę (Dudę) bo tym kończy się oddawanie nieważnych głosów, i tak ktoś wygra.


@mskiper: zagłosowałem zgodnie z sumienie. Wbrew motłochowi, nie głosowałbym na kandydata miernego który jest całkowitą abominacją tylko dlatego żeby "odsunąć" od władzy inną abominację. Trzeba mieć swoje ideały, a nie szmacić się przy urnie.
@FLAC: Bardziej interesuje mnie odpowiedź na pytanie z drugiego postu: Jak wyobrażasz sobie realizację programu swojej partii?
A odnośnie

zagłosowałem zgodnie z sumienie. Wbrew motłochowi, nie głosowałbym na kandydata miernego który jest całkowitą abominacją tylko dlatego żeby "odsunąć" od władzy inną abominację. Trzeba mieć swoje ideały, a nie szmacić się przy urnie.

Dalej nie zmienia to rezultatu. Jednocześnie zachowujesz się jak małe dziecko, albo ma być tak jak ja chcę (mój
@mskiper: bardzo prosto. Jestem sam gotów zrezygnować z wielu ulg finansowych jako programista jeśli obetnie się wydatki państwa w innych obszarach. W tym głównie socjał. Jestem za radykalnymi rozwiązaniami. Brak socjałów dla ludzi nie będących obywatelami polski, brak całkowicie darmowej opieki medycznej dla takich osób, niech dopłacają chociaż X procent. Kto nie pracuje ten nie je. Likwidacja zatrudnienia w budżetówce, im mniej państwa w państwie tym lepiej.
@FLAC: Dzięki za rozpisanie swoich oczekiwań, sam mam bardzo podobne. Ale pytanie jest i było jak chcesz to osiągnąć? Jak wyobrażasz sobie realizację programu? Jak konfederacja zamierza o to walczyć? Sam byłbym w stanie na nich głosować ale niestety z dotychczasowej historii bardziej wyglądało że prędzej dojedzie do realizacji ich wizji światopoglądowej (z którą raczej się nie zgadzam) niż wizji gospodarczej (którą w dużej części popieram)