Wpis z mikrobloga

#malowanie #remontujzwykopem
Cześć Mirki!

Mam do pomalowania jedno pomieszczenie przy kotłowni - teraz są tam ściany białe pomalowane farbą Beckers, ale z powodu bliskości kotłowni całe pomieszczenie od dymu jest siwe - teoretycznie delikatnie idzie to zmyć, ale pomieszczenie jest spore i zostają smugi.
Chciałem pomalować pomieszczenie na jakiś kolor - Magnatem Ceramic. I teraz pytania:
Gruntowac najpierw ściany czy je zmyć?
Czy może totalnie olać i jechać wałkiem po brudnej ścianie, skoro pewnie położę dwie warstwy? Farbą będzie jakaś beżowa, więc kolor całkiem jasny, delikatny.
Czy po lateksowej Farbie spokojnie mogę malować ceramiczna?
Dziękuję za pomoc
  • 10
@Grubyarchi: Jeśli nie dostaniesz nigdzie mydła malarskiego to możesz sam zrobić, wystarczy rozpuścić w wodzie ciepłej trochę mydła szarego. Bez żadnych dodatków zapachowych czy koloryzujących. Czasami można dostać w hurtowniach takie mydło w płynie - bez zapachu i koloru.
  • 0
@Wiskoler_double wcześniej pomyślałem, czy.nie kupić wiaderka taniej farby -Sniezka czy coś by te sciane oczyścić w trakcie tego wstępnego "malowania" śnieżka"
Bardzo zły pomysł?
A czy po myciu mydłem ścian zostaną jakieś plamy? Czy ściana będzie tylko czysta?
@Grubyarchi: Malowanie na brud to zły pomysł.
A mycie - to zależy jak się do tego przyłożysz.
Zasadniczo powinieneś zacząć od dokładnego omiecenia gęstą szczotką zarówno ścian jak i sufitu. Pozdejmuj wcześniej wszelkiego rodzaju żyrandole/lampy/wyłączniki/gniazda/karnisze itp. Po omieceniu, zmyj wszystko czystą wodą i pędzlem ławkowcem. Następny etap to mycie pędzlem ławkowcem i roztworem mydła malarskiego. Wysusz wszystko i jeszcze raz dokładnie zmyj roztworem mydła. Wysusz i gruntuj ściany i sufit dwukrotnie.