Wpis z mikrobloga

Zainspirowany znaleziskiem o grach na papierze chciałem przytoczyć zasady gry "w słowa", która nawet nie musi być "analogowa" ( ͡° ͜ʖ ͡°) "
Śmiało można prowadzić ją słownie (bez papieru), a dla tylko 2 graczy zdaje się jeszcze jakoś to pójdzie (bez większych przestojów na błędy). Zdecydowanie jest wtedy "czytelniejsza" na papierze.
Ktoś grał? ( ͡º ͜ʖ͡º)

przykład

PRZEBIEG
gracz1 wybiera literę z alfabetu - punkt startowy,
gracz2 wybiera kolejna literę z alfabetu decydując czy ma stanąć przed czy za literą gracza1,
gracz1 ma opcje powiedzieć "sprawdzam" lub postawić kolejną literę przed lub za obecnymi, albo powiedzieć "wygrałem",
gra trwa do spełnienia warunków wygranej/przegranej

WYGRANA gracza1
gracz1 mówi hasło "sprawdzam":
a) nie usłyszy od gracza2 jaki ten próbował utworzyć wyraz
lub b) wyraz podany przez grzacza2 nie istnieje,
c) obwieszczenie "wygrałem" po ruchu przeciwnika i podanie przybliżonej definicji/znaczenia utworzonego już wyrazu lub wyrazu możliwego do utworzenia w dalszym etapie gry - jeżeli przeciwnik nie poda innego w zwrotnej odpowiedzi.

PRZEGRANA gracza1
a) po usłyszeniu "sprawdzam" gracz2 podaje istniejący wyraz składający się z większej lub obecnej już ilości liter z zachowaniem kolejności już użytych liter, gracz2 musi wiedzieć co wyraz oznacza,
b) brak możliwości utworzenia wyrazu z zastanego zestawu liter po ruchu przeciwnika - możliwe jeżeli się nie sprawdziło, to jakby poddanie się...

PRZEGRANA
przegranym jest ten, który utworzył, dodając kolejną literę przed lub za już obecnymi, istniejący wyraz (w dowolnej odmianie), po obwieszczeniu przez przeciwnika "wygrałem".

#gry #grybezpradu #slowa #wykopowezabawy
  • 4
@goromadska:
To inna gra bez rekwizytów:
P
Gra typu kalambury. Dostajesz hasło, musisz je opowiedzieć używając tylko słów na literę P.
Przykłady:
hamak - Poziome Posłanie Przewieszone Pomiędzy Pniami
Marylin Monroe - Pierwsza Playmate Playboya
Jeśli nie możesz znaleźć dokładnego opisu to opisujesz dookoła i inni zadają pytania. Ty możesz tylko odpowiadać "na P" ('przeczę', 'potwierdzam', 'poodmieniaj przez przypadki'...). Osoba która zgadnie otrzymuje punkt, a ty wymyślasz jej nowe zadanie (lub
@goromadska:
I następna gra bez rekwizytów, którą dziś zobaczyłem w filmie "Asteroid City".
Siedzimy w kółeczku, pierwsza osoba wymyśla postać (zazwyczaj imię i nazwisko), kolejna powtarza to nazwisko i dodaje swoje. I tak w kółko, aż któraś osoba będzie miała to zapamiętania >20 nazwisk i się pomyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)