Wpis z mikrobloga

@ActiZ eksperymentowalem wczoraj i wszystkie czynniki o ktorych piszesz sa istotne, inny kat (nie idealnie prostopadle) i trochę wiecej luzu w nadgarstu robi robote alento jeszcze nie to. jestem bardzo, bardzo początkującym stad takie pytanie :)

wkurza mnie brak umiejetnosci płynnego zmieniania akordow, brzeczenie po strun no i rytm samych bic np 4/4 powoli zrobie dobrze kilka razy ale przy szybszym tempie nie daje rady utrzymac wiecej niz trzech serii bicia bo
@presburger: Płynne zmienianie akordów przychodzi z czasem, trzeba grać - tego nie przeskoczysz. Brzęczenie - staraj się dociskać struny przy samym progu - z czasem ręka sie wyrobi i będzie to prostsze.

youtube lece jakies tutki i sie bawie

O to chodzi, grać, obserwować - to jest proces i wymaga czasu, nie da sie przeskoczyć pewnych rzeczy
Brzęczenie może też wynikać ze źle wyregulowanej gitary
@ActiZ: a powiedz mi prosze, czy grajac palcami nie jest tak, ze przy biciu gora dół gitarzysci dół biją wskazujacym, a górę kciukiem i pracuja dagarstkiem zmieniajac kąt? i wtedy jest płynnie.
@presburger: Generalnie to gram tylko kostką, ostatnio palcami grałem może z 2 lata temu XD, nie jestem ekspertem, ale generalnie nie machaj jak Maryla Rodowicz całym przedramieniem tylko graj z nadgarstka.
Bazok ma sporo filmów o tym, obczaj sobie na YT