Wpis z mikrobloga

No dobra. Wróciłem od lekarza. Babka kazała mi ograniczyc węglowodany poki co i za 3 miesiace ponowne badanie krwi. Jeśli wyniki spadną powyżej górnej granicy dla normy to sama dieta wystarczy. Jesli nie to dostane leki.
Koniec z ziemniakami, ryżem, pieczywem i tego typu sprawami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zdrowie #notrudno #cukrzyca #niejestzle
  • 16
@asdfghjkl dieta zawsze wystarczy. Poprostu mniej lub bardziej radykalna. Leki na cukrzycę typu 2 to żyła złota dla koncernów farmaceutycznych.
T2D to zaburzenie metaboliczne spowodowane nadmiernym spożyciem kalorii. Ograniczając je mija (o ile nie jest w bardzo, bardzo zaawansowanym stadium gdzie trzustka już siada)
@Multiwitamina-_: nie chce mi sie juz teraz iśc po te wyniki, ale był jakis parametr krwi którego górna granica to było 6.5%. U mnie było 6.8. Mowiła że jak bym miał powyżej 7 to od razu by mi jakis lek przepisała, ale dieta powinna zabanglać w moim przypadku
@asdfghjkl: A masz odpowiednio dużo beta karotenu, ew, beta-kryptoksantyny (z pomarańcz), Bo to ważne, bez tego w odpowiedniej ilości organizm będzie się na słońcu więcej męczyć i skóra mocniej będzie się niszczyć.

Ja stosuję dietę polegającą na tym, że nie jem prawie cały dzień (zazwyczaj) i tylko piję soczki i wodę mineralną, a jem wieczorem, ale to nie dla wszystkich.
@KollA: nic mnie się nie niszczy. Jem w uj pomarańczy, marchwi etc. Mieszkam w tropikach i subtropikach od wielu lat. Wiem jak o siebie zadbać żeby krzywdy sobie nie zrobić. Jeden jedyny raz co miałem problem to poparzenie stóp ale to odpowiedziało mi na pytanie dlaczego Azjaci noszą skarpety do sandałów ( ͡° ͜ʖ ͡°)