Wpis z mikrobloga

Przed chwilą w tvn24 był reportaż w którym powiedzieli, że według danych Ipsosu były to pierwsze wybory, w których zagłosowało więcej kobiet niż mężczyzn. W dodatku bardzo wzrosła frekwencja wśród najmłodszych wyborców w przedziale 18-29 lat, gdzie PiS zdobyło najmniej głosów, nawet Konfederacja miała więcej.

Pewnie jest to pokłosie wyroku TK ws aborcji. Ciekawe czy teraz z perspektywy czasu pisowcy żałują, że doprowadzili do zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Nie wiem czemu oni do tego doprowadzili (bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że Julia Przyłębska wykonuje polecenia z Nowogrodzkiej), przecież było wiadome, że taki wyrok jedynie wkurzy sporą część społeczeństwa, a PiSowi nie da żadnych korzyści, bo działacze pro-life i tak raczej głosują na PiS/Konfę, bo niby na kogo mają zagłosować? Na lewice/KO, które postulują legalną aborcję na życzenie?

Mogę jeszcze zrozumieć, że Pisowcy są katolami, ale z politycznego punktu widzenia lepiej byłoby dla nich, gdyby został utrzymany kompromis aborcyjny.

W sumie to samo można powiedzieć o Konfederacji, bo sami podpisali się pod wnioskiem do TK, a nie pomogły im jeszcze wypowiedzi ich kandydatów, że są przeciwko aborcji w sytuacji, gdy kobieta została zgwałcona, bo dziecko nie jest tu niczemu winne. No niby nie jest, ale dla takiej kobiety to jest dramat urodzić takie niechciane dziecko z gwałtu, ale o tym działacze pro-life już nie myślą.

#wybory #bekazpisu #bekazprawakow #polityka
maciorqa - Przed chwilą w tvn24 był reportaż w którym powiedzieli, że według danych I...

źródło: 02020_0691_Protest_against_abortion_restriction_in_Krak%C3%B3w%2C_October_2020

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Pewnie jest to pokłosie wyroku TK ws aborcji. Ciekawe czy teraz z perspektywy czasu pisowcy żałują, że doprowadzili do zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.


Nie wiem czemu oni do tego doprowadzili


@maciorqa: Doprowadizli w ramach walki z konfą o radykalny elektorat i takichże aktywistów. Częsc Kościoła tez nalegała. Skutków nie przewidzieli.
  • Odpowiedz
@maciorqa serio prawo aborcyjne? A nie skłócenie się z UE? Imflacja i drożyzna nie miała wpływu?
Gdyby strajk kobiet miał znaczenie to lewica poprawiłaby swój wynik a jednak tego nie zrobiła…..
  • Odpowiedz
@maciorqa: to na pewno się przyczyniło do tego w dość dużym stopniu. PiS z tą aborcją poszedł w #!$%@? pod prąd, bo zaostrzanie i tak już dość ostrej ustawy popierało zaledwie ok. 10% najgorliwszych katofaszoli. Nawet wśród samych wyborców PiS ten odsetek nie przekraczał 30%.

Tam im poparcie runęło z 40-kilku % do 30-kilku i już nigdy nie odrobiło tej straty.

Jakby tego nie ruszali to dziś by pewnie wygrali, choć
  • Odpowiedz
  • 2
@Antorus: I właśnie to jest śmieszne, jak sam napisałeś nawet większość wyborców PiSu była przeciw zaostrzeniu prawa do aborcji, a oni jednak do tego doprowadzili. Ja naprawdę nie wiem, jak to możliwe, że w PiSie nikt nie podumał jakie będą konsekwencję tej decyzji.
  • Odpowiedz