Wpis z mikrobloga

Moi rodzice mają po 70 lat.
Przed erą PiSu nigdy nie popierali skrajnie jakiejś jednej partii, twierdzili że każda partia to zło.

Potem przyszedł wiek, a machina propagandowa TVP zrobiła swoje - ojciec od kilku lat potrafi oglądać TVP Info cały dzień, wrzeszczy i wyzywa każdego kto tylko wspomni cokolwiek złego na PiS.
Mama, która wcześniej twierdziła "mnie polityka nie interesuje", dalej tak twierdzi, ale gdy tylko usłyszy coś złego o PiS, zaczyna krzyczeć, zwalać winę na Brukselę/Niemcy/Tuska - no ogólnie widzę że Ją też pasywny odbiór szamba, jakim stało się TVP, jednak zaafektował.

Dzwonię dzisiaj do nich, zapytać jak się czują. Zamiast tego słyszę pytanie, jak tam po wyborach. Zwykle mówię krótko, że nie rozmawiam o polityce, ale w końcu nie wytrzymałam i odpowiedziałam że cieszę się że lewa strona przejmuje stery. Zaczęła na mnie krzyczeć, że:
- zobaczycie Tusk Was wszystkich załatwi
- Ona mi wcale nie życzy pracy do 70 r.ż, ale zobaczysz jak to jest (sama od wielu lat jest na emeryturze, a ja do emerytury mam jeszcze jakieś 35 lat)
- ona się już pogodziła że nie będzie 500+ i Trzynastek/Czternastek, "wy chcecie żebyśmy w biedzie żyli"
Po czym zaczęła płakać.

No oniemiałam. Już wcześniej słyszałam jakieś sugestie że młodzi głosujący na lewą stronę robią to żeby starym żyło się gorzej, ale nie sądziłam że to przerodzi się w atak słowny i sugestie takich głupot wobec własnego dziecka.
Powiedziałam tylko że każdy ma prawo mieć swoje poglądy, swoje zdanie, zmieniłam temat, ale rozmowa już była zupełnie oschła.
Boli to i smutne jaką krzywdę zrobił PiS zarówno im, jak i całym rodzinom.

#wybory2023 #wybory #rodzice #cotusieodjaniepawla
  • 10
  • Odpowiedz
wrzeszczy i wyzywa każdego kto tylko wspomni cokolwiek złego na PiS.


@GdybyMialGitare: ja mysle, ze reszta paki też sobie zasłużyła. Fanatycy dowolnej partii są tacy sami, plują hejtem na tych, których uznają za wrogów i potem każda z grup fanatykó napędza się jeszcze bardziej do plucia hejtem, bo mają oblężoną twierdzę. W tym kraju są głównie fanatycy, którzy mogą czyścić buty centrystom xD
  • Odpowiedz