Wpis z mikrobloga

Wy nie rozumiecie dlaczego ludzie głosują na PiS. Takich ludzi z wiosek zabitych dechami nie interesuje jakiś dług publiczny tylko to żeby nie mieć długu w wiejskim sklepie tak jak za Tuska było, nie obchodzi ich też jakaś praworządności, niezależne sądy i takie tam brednie bo oni w życiu w sądzie nie byli a jak byli to tylko po to żeby zeznać że nie wiedzą dlaczego Heniek i Marian się pobili za sklepem. To są wyborcy PiSu, ludzie o których nigdy nikt nie myślał. Bilet miesięczny na pociąg do miasta żeby pójść do szkoły średniej kosztował 36zl, to prawda że był tańszy niż dziś ale wierzcie lub nie to 36zl to nie raz oznaczało nie jeść nic przez cały dzień. Dziś taki bilet kosztuje pewnie powyżej 200zl, nie wiem dokładnie, ale ludzi na niego stać i kupno go nie będzie oznaczało zrujnowania budżetu domowego. Jakieś afery, przekręty, obsadzanie swoich ludzi na poważnych stanowiskach mimo że nic nie potrafią, to też jest bez znaczenia bo rodzina z #!$%@?ówka górnego może kupić dziecku buty na zimę i nie musi się zadłużyć u nikogo. Nie pojmie tego ktoś kogo rodzice od zawsze byli w jakimś stopniu majętni i nie martwili się o takie błahe sprawy jak nowe ubrania czy obiady w szkole. PIS jest beznadziejną partią ale jedyną która sprawiła że ludzie przestali robić zakupy na zeszyt. Teraz możecie mnie zjeść za to że jestem pisiorem chociaż na nich nie głosowałem. #wybory
  • 7
@Grze2s1: Strzał w 10 mirku, ale ktoś kto nie zaznał biedy nigdy tego nie zrozumie. Sam pochodze z majętnej rodziny lecz reszta moich krewnych juz niekoniecznie i jest tak jak mowisz. Babcia przepracowala kilkadziesiat lat na gospodarstwie a rente miala 800 zlotych za Tuska z waloryzacja 2 zl XD To jak ona ma na niego zaglosowac?
@oydamoydam: On pyerdoli to co wykopki ogólnie, 19 lat, siano w głowie, mówią o PKB, długach publicznych ale generalnie nie wiedzą o co chodzi, przyjmują narracje że PIS zadłuża kraj na potęgę bo tak się mówi a w ogóle Kaczynski ma kota i ha tfu na niego. To jest właśnie młodzież która głosuje.