Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy większość zdaje sobie sprawę, ale oglądaliśmy prawdopodobnie koniec Janusza Korwina Mikke w polskiej polityce.

Mam nadzieję, że w 2028 będziemy oglądać koniec Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska, a pewnego dnia pokolenia PZPR i Solidarności będą już tylko planktonem w polskiej polityce. Może wtedy skończy się też wieloletni podział partyjny i stereotypy w postaci PiSowca, Platfusa, Korwinisty i tak dalej. Mi już zbrzydł ten sam rozkład sił.

Bardzo bym chciał, żeby pojawili się nowi ludzie. Młodsi i bardziej kompetentni, niż kolejni historycy z dyplomem z lat 70-80.

Frekwencja 73 % to wcale nie jest dobry rezultat. To znaczy może jest teraz, ale oby się nie powtórzył.. Marzę o tym, by w Polsce głosowało 50-55 % osób uprawnionych do głosowania, którzy są świadomymi wyborcami, nieprzywiązanymi jak pies do jednej partii i potrafiącymi wyciągać wnioski.

#polityka #wybory
  • 4
@lennyface: Jestem przed 30 i jestem już naprawdę zmęczony tymi samymi mordami i tymi samymi kłótniami i aferami. III RP to niekończąca się telenowela z tymi samymi aktorami.