Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jedno. Całość jak widać jest ustawiona na prowokację więc czemu Ukraińskie wojsko biernie się przygląda zamiast zacząć obstawiać swoimi patrolami ważniejsze obiekty. Nie chodzi o obronę siłową tylko o wykazanie ze obiekty nie są niczyje, ruscy pierwsi nie otworzą ognia, oni nie chcą być agresorem. I dlaczego USA nie wyśle dosłownie kilku myśliwców do patrolowania granicy, to by wystarczyło by wymusić zamknięcie przestrzeni powietrznej na Krymie zgodnie z decyzją władz z Kijowa. Chyba że jest coś o czym nie wiemy między USA i Rosją.

#ukraina
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bart222: Tam wcale nie nie potrzeba dużej siły. 5 tys ludzi z kałachami by wystarczyło... Choć teraz to już po ptakach to był dobry plan 48 godzin temu.
  • Odpowiedz
@bukowina_tatrzanska: Mogą lecieć, pomijając dowództwo to pamiętaj, że naród amerykański jest dość idealistyczny ;), poza tym Krym jest strategicznym miejscem, a wygląda na to, że Turcja chętnie się włączy jak znajdzie się okazja, na którą Chiny też by pewnie nie narzekały. I wcale nie idioci, bo byli w dość niekomfortowym położeniu, a gwarancje przez te kilkanaście lat jak widać działały, a że Rosja Rosją to co zrobisz...Zresztą dla nikogo ten
  • Odpowiedz
@bakteriepodbaterie: Akurat taka b--ń jest najlepszą kartą przetargową w dzisiejszym świecie. Takie jest moje zdanie. I my wg mnie powinniśmy mieć choć jedną taką głowicę.

Naród idealistyczny, ale wymęczony głupkowatymi z ich perspektywy wojenkami, zwłaszcza, że ciągle wychodzą brudy świadczące o mało przyjemnych celach tych wojenek.

Turcja owszem, w to nie wątpię, że włączy się do tego wyścigu, chyba, że Kreml jakoś ugadał Turków (choć to mocno
  • Odpowiedz