Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wyborców opozycji. PiS przez tyle lat robił rozdawnictwo i w czasie kryzysu mieliśmy jedną z najwyższych inflacji, szczególnie jeśli chodzi o żywność. Opozycja z tego co wiem ma jeszcze więcej pomysłów socjalnych. PO: bezpieczny kredyt 0% (już przy 2% mieszkania podrożały o ponad 10%), babciowe, 800+ najlepiej od razu. 3D: dofinansowania nfz do prywatnych wizyt w razie długiego oczekiwania. Lewica: urlop menstruacyjny? 300 tysięcy mieszkań państwowych i inne. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, skąd oni chcą to sfinansować żeby nie #!$%@?ć jeszcze bardziej gospodarki? obecnie ceny żywności i mieszkań to kosmos a oni chcą jeszcze dorzucić do pieca.
Liczę na merytoryczną odpowiedź.
#wybory #polityka
  • 7
@kerri: może aż tak długo na tym świecie nie żyję ale coś tam pamiętam na temat obietnic wyborczych poprzednich wyborów jak choćby zbieranie podpisów przez po, więc wydaje mi się że nadal będzie jak było że kiełbasa wyborcza pozostanie kiełbasą wyborczą a nie kiełbasą którą wygrane partie podadzą na talerzu
@kerri: Przygotowujesz się do wojny która już była. Inflacja będzie szła w dół, wolniej/szybciej ale w dół.

Na horyzoncie kryzys finansów publicznych. Jak PO przestawała rządzić dług to 800 mld od którego płacilismy 5% odsetek czyli ok 40 mld. PiS ściął stopy do prawie zera co dalo im te 30 parę mld na rok do wydania.

Teraz dług to pod 2 bln i od niego jak zaczniemy płacić 5% to się
@kerri: zrozum konfiarzu, że trzeba przede wszystkim uzdrowić instytucje państwowe, sądownictwo, media publiczne i służby. Musimy z powrotem wsadzić bezpieczniki, aby nikt nie mógł w przyszłości przejąć kontrolę nad całym państwem. To jest priorytet, faktyczny program partii będzie realizowany po kolejnych wyborach, które będą w pełni dwmokratyczne i równe.
@Lemmonix: Dobrze by było, gdyby do Ciebie dotarło, że gospodarka to najważniejsza część państwa bo z tym się stykasz codziennie czyli z cenami wszystkiego i pensją jaką otrzymujesz.
Po prostu nie mogę pojąć jak przy tak dużym już wzroście wydatków przez poprzedni rząd, następny chce jeszcze więcej dorzucić socjali i różnych "dofinansowań" gdy mamy bardzo duży deficyt budżetowy i ludzie na to nie zwracają w ogóle uwagi.

No ale rzeczywiście, jeśli
@kerri: Opozycja musiała obiecywać, żeby pozyskać głosy. Stawiam, że stan gospodarki jest fatalny i będzie można łatwo sie wycofav z rozdawniczych obietnic. Inaczej utoniemy i w tym aspekcie masz rację.