Wpis z mikrobloga

Kto uważa, że komisja powinna informowac o możliwości NIE głosowania w referendum daje plusa.
Uważa za komiczne, że PIs wmawia, ze to praktycznie nielegalne by o tym informowac.
Przecież to absurd, jeśli maz do tego prawo, to powinno być to wrecz obowiązkowe powinformowac o wszystkich opcjach i twoich prawach!

Tymczasem dziś byłem świadkiem "afery", gdzie jakieś staruchy wyzywały kobietę z komisji, bo spytała się "czy chcą cały pakiet kart".
No bez jaj!

#wybory #polityka #wyniki
  • 20
  • Odpowiedz
komisja powinna informowac o możliwości NIE głosowania w referendum


@text: Widać że nigdy nie byłeś w komisji.
Niektóre mają setki metrów kolejek głosujących do ogarnięcia i ostatnim o czym myślą jest informowanie każdego, że jakiejś karty można nie brać.
Od informowania powinny być media publiczne.
  • Odpowiedz
@text: W cywilizowanym kraju, jeżeli jednocześnie odbywałoby się referendum, gdzie mamy kryterium frekwencyjne, to by był oddzielny stolik i kto chce to podchodzi po nie. Kompromisowo jest pytać, ale nie tyle "czy chcę do referendum", co "czy chcę wszystkie karty" co jak słychać czasami pada w różnych komisjach (w mojej nie). Nie da się zrobić fikołka twierdząc, że takie pytanie to coś złego. Po pierwsze opcjonalna karta nie jest wskazana
  • Odpowiedz
@text: Niebranie udziału w referendum jest w pewnym stopniu "braniem udziału w referendum" jako trzecia opcja (poza za i przeciw), bo ma realnie wpływ na jego wynik. Pytanie ze strony komisji ułatwia podjęcie decyzji wszystkim, a szczególnie tym co są zbyt grzeczni/nieśmiali (Sylwia ty #!$%@? #pdk). W przypadku parlamentarnych liczy się tylko kogo zakreślisz, a liczba głosujących ogólnie nie ma znaczenia do ważności.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Niektóre mają setki metrów kolejek głosujących do ogarnięcia i ostatnim o czym myślą jest informowanie każdego, że jakiejś karty można nie brać.

@tomasz-kalucki:
Widać, że nie byłes w komisji, bo tak sie składa, że mam 2 znajomych obecnie i sami mówią, że znacznie mniej czasu zajmuje zapytanie od razu, nie potem kłócenie się, że ktoś nie chciał tylko w nie wczas to powiedział.
Zapyanie zajmuje dokłanie 2 sek, użeranie (lub
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
Zresztą wszystko wskazuje na to, że nawet przy frekfencji +50%, referendum bedzie nieważne, bo pytania są zbyt ogólne
text - Zresztą wszystko wskazuje na to, że nawet przy frekfencji +50%, referendum bed...
  • Odpowiedz
@text człowieku mojej siostrze wcisnęli wszystkie karty razem a jak chciała oddać do referendum to stara #!$%@? powiedziała że już za późno, mimo że nie odeszła od stołu
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
Powiedz mi kolego, pytania referendalne i parlamentarne są na równi ważne dla komisji?

@tomasz-kalucki:
Jak chcesz sobie robić rebusy i zagadki, to znajdż sobie kogoś innego do tej zabawy.
ja mam to w dupie, prawo jest takie, że MASZ PRAWO nie głosować w referendum. A to, czy tobie i PIS wydaje się to niewygodne, by poświęcić na pytanie 2 sek MAM W DUPIE.
Bo nie idzie tutaj o twoje poglądy
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
człowieku mojej siostrze wcisnęli wszystkie karty razem a jak chciała oddać do referendum to stara #!$%@? powiedziała że już za późno, mimo że nie odeszła od stołu

@Matis666:
No dokładnie, ale jak widzisz po tym #!$%@? oczko wyżej, wg niego komisja nie ma czasu by poświecić 1-2 sek na pytanie, czy pobiera wszystkie karty XDDD
  • Odpowiedz
komisja powinna informowac o możliwości NIE głosowania w referendum


@text: dzisiaj masz 3 karty, już teraz ludzie narzekają na kolejki a jakby członkowie komisji mieli sobie ucinać pogawędki z każdym kto przyjdzie to do jutra by nie skonczyli pracować
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
Chce Ciebie tylko uświadomić, że skoro czepiasz się o referendum, to czemu nie czepiasz się o karty do sejmu czy senatu? Taki biedaku ograniczony jesteś :(

@tomasz-kalucki:
Jak to się nie czepiam? Skoro mówiłem o pytaniu "czy chcesz cały pakiet", to chyba masz na tyle rozumu, by ocenić co to oznacza?
Zreszta ja nawet się nie czepiam tego, ze nie inforuja o tym baranie. Czepiam się głównie tego, że PIs
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
dzisiaj masz 3 karty, już teraz ludzie narzekają na kolejki a jakby członkowie komisji mieli sobie ucinać pogawędki z każdym kto przyjdzie to do jutra by nie skonczyli pracować

@stan-tookie-1:
Fajnie by było, gdybyś #!$%@? coś poczytał i zobaczył, ze już o tym pisałem. Pogawędki to sa zmuszeni odbywać własnie dlatego, że dali komuś kartę, kto jej nie chciał.
A zadanie pytania, czy chce cały pakiet to 2 sek.
Nie
  • Odpowiedz
A zadanie pytania, czy chce cały pakiet to 2 sek.


@text: i do tego odpowiedź 5 sekund, a z 30s jak ktoś nie wie o co chodzi i tłumaczenie to w komisjach po kilka tysięcy ludzi to robi różnicę
  • Odpowiedz
Jak już dodał a ludzie nie musza głosować,


@text: no i pozostałych kart też nie muszą brać, w ogóle nie trzeba brać udziału w głosowaniu, ale to nie powód żeby dyskutować o tym z członkami komisji
  • Odpowiedz
@text: xD
Jeszcze napisz, ze powinni zapytac czy w ogole przyszedles glosowac, czy tylko sobie tak stoisz, czy moze ogoreczka podac.

Normalny czlowiek idzie i jak go pytaja to odpowiada, jak nie chce karty i nie pytaja to mowi. a jak mu nie daja a chce to mowi, ze chce.

Dorabiacie sobie historie zeby pokazac jak bardzo oblezona jest wasza twierdza xD
Fajnopolacy pozbawieni mozliwosci prostej komunikacji
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
Fajnopolacy pozbawieni mozliwosci prostej komunikacji

@yhbgrobdoivbvwamsv:
Wypowiedział się patus zasiłkowicz, który jest takim nieudacznikiem, że musi liczyć tylko na to, co skapnie mu PIS.
Łatka za łatkę patusie.
  • Odpowiedz