Wpis z mikrobloga

Ktoś studiuje może lekarski na WUM, we Wrocławiu lub w Gdańsku na GUMed i podzieliłby się swoimi opiniami?

UMP Poznań strasznie się popsuł przez ostatnie dwa lata i jest naprawdę ciężko. Babka zemdlała i nawet nie puścili jej do chaty. Sylabusy chaotyczne, obowiązuje nas polskie i angielskie nazewnictwo, a typiarka odpala wykład z anatomii po łacinie. Tak tak, ja wiem, że te nazwy są podobne do siebie.

Na UMP człowiek się zastanawia, czy znajdzie czas na zwykły posiłek czy zakupy i jada przez to jakieś badziewia na szybko. Biofizyka serwują jakiś test z zakresu materiału fizyki po szkole podstawowej - 50 sekund na 1 pytanie, a nie mieliśmy jeszcze nawet pierwszych zajęć. Uczelnia ma pięć systemów informatycznych w necie i trzeba wszystkiego szukać albo pytać się starszych roczników - a oni też nie zawsze orientują się w tym chaosie. Zawsze jak pojawia się coś nowego np. zapisy na sekcje WF czy fakultety, to jest koncert stu pytań do i wątpliwości.

Stąd zastanawiam się o rzuceniu tych studiów albo po prostu zmianie na inną uczelnię. Do 2021 wchodziły bazy i giełdy i ponoć dalej tak jest np. na GUMedzie czy WUM, a tu w Poznaniu zlikwidowali temat i trzeba ostro zapierniczać. Mam wrażenie że tak zapierniczać dosłownie jak robot, bo zajęcia codziennie od 8 do 16:30, weź tu jeszcze zrób jakieś zakupy, zjedz coś i przygotuj se materiał do nauki, bo przecież "liceum się skończyuo panie".

#lekarski #medycyna #studia #zalesie
  • 2