Wpis z mikrobloga

Wszystkich zwolenników podziału Ukrainy i oddania Rosji temu, co rosyjskie - gdzie dziś jesteście? Nie widzicie, że na Krymie się nie skończy?

Jeśli ktoś jest przeciwnikiem wkroczenia wojsk ONZ/NATO w tej sytuacji, to postawmy się za 20 lat, gdy kto wie czy nie będziemy w tej samej sytuacji, co obecnie Ukraina, że wojska rosyjskie bez żadnego zawahania wchodzą na terytorium drugiego państwa. I co, wszyscy znowu będą wyrażać głębokie zaniepokojenie? Putina trzeba ogarnąć, bo sam z pewnością nie będzie przerywać tego typu akcji. Jeśli teraz się go nie przystopuje, to cały świat tym samym pokaże, że nic Rosji zrobić nie mogą, a ta będzie pozwalać sobie na coraz więcej. #ukraina #rosja #ua
  • 15
@Gokiburi: Uwierz, że chciałbym, by tak było. Naprawdę. Ale Krym na chwilę obecną to Ukraina, nie Rosja, nawet mimo tego, że większość tam obecnych to Rosjanie. Teraz zacznie się brudna gra - przyznawanie obywatelstwa rosyjskiego, zajmowanie baz wojskowych, odcięcie telefonii komórkowej i internetowej (co już się zadziało) i nie wierzę, że władze ukraińskie nie zareagują. To już nie są pupilki Putina, jak Janukowycz. Wiedzą, że jak nie zareagują, to ludzie z
@Gokiburi: Przypomnę Ci, że to się dzieje przy naszej granicy, co ma trochę większy wpływ na naszą rzeczywistość + tu chodzi o Rosję, a nie o Serbię, która raczej nie jest potęgą militarną i nie ma zapędów imperialnych.

@bukowina_tatrzanska: Ale czy ja coś wspomniałem o tych krajach? Skupmy się na Europie, na Polsce. Tak ochoczo wszyscy wspominają o krajach, które są daleko nas że zapominają, że to się dzieje u
eśli ktoś jest przeciwnikiem wkroczenia wojsk ONZ/NATO w tej sytuacji,


@BPapa: wiesz że takie coś mogloby jeszcze bardziej sprowokować Rosję do użycia siły i rozpoczęcia wojny z zachodem? Wiem, że wojna jest nieopłacalna dla żadnej ze stron, ale różne rzeczy mogą siedzieć w głowie Putinowi. Taki ruch móglby być początkiem czegoś wielkiego.

Lepiej niech sami się dogadają, NATO póki co jest niepotrzebne. A Rosjanie od dawna są na Krymie.
@BPapa: Czemu nie domagałeś się interwencji Rosji, gdy Libia była atakowana? Tam ginęli ludzie. Niewinni. W imię interesów obcego państwa (#!$%@? #!$%@?ów z zakłamanego zachodu). Teraz masz #boldupy bo na Twoim podwórku robi się gorąco?

Oczywiście, że niestabilna Ukraina to zło. Dlatego wg mnie Ukrainy w ogóle nie powinno być. Gówniany sztuczny twór, tak czy siak, nieprzychylnie nastawiony do naszego kraju, a teraz będzie jeszcze gorzej, bo posłuch wśród społeczności mają
@bukowina_tatrzanska: Rozumiem. Wolisz silną Rosję od silnej Ukrainy. Wróć więc czasem do lat 1945 - 1989 jeśli chodzi o Polskę i dowiedz się, co nam się bardziej opłaca.

@worldmaster A ja uważam, że nie ma racji. Wchodzi na terytorium obcego państwa i powinna uszanować granice terytorialne. One nie są po to, by je przekraczać tak ot.

@Gokiburi informacja dla Ciebie: Przedstawiciel Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Serhij Astachow potwierdził informację o tym,
@BPapa: Wolę współpracę z silną i szczerą Rosją, a nie obłudnym zachodem, który i tak ma nas w dupie. Wszystkie te ONZty, Unie itp. można o kant dupy rozbić. Kiedyś założyciel Stratfora wytłumaczył, że nie mamy na co liczyć w przypadku jakiejkolwiek agresji na nasz kraj. Niczym te organizacje od Ligii Narodów się nie różnią. Więc wolę stać u boku kogoś, kto ma jaja przynajmniej.

Wolę podział tego dziadowskiego tworu jakim
@bukowina_tatrzanska: Ty mówisz serio? Nie ma coś takiego jak współpraca Polski i Rosji i nigdy nie było. Historia pokazała nam to dość dobitnie, ja z mordercami nie chcę mieć nic wspólnego jako obywatel RP. O wiele lepsza dla nas będzie współpraca z Ukrainą, nie z Rosją czy ponownym ZSRR, bo to ponownie skończy się włączeniem Polski do tego tworu.
Nie ma coś takiego jak współpraca Polski i Rosji i nigdy nie było.


@BPapa: Parafrazując. Nie ma czegoś takiego jak współpraca Polski i Zachodu i nigdy nie było.

ja z mordercami nie chcę mieć nic wspólnego jako obywatel RP


Hmm... No właśnie, ja nie chcę z Banderowcami/Ukraińcami (jeden pies) mieć nic wspólnego.