Wpis z mikrobloga

Walka o trzecie miejsce trwa w najlepsze. Po ostatnim tygodniu @AbaddonLincoln miał około 250 pkt przewagi nade mną i @przemekg31. Moja drużyna się trochę zmotywowała w tym celu i zdobyłem w tym tygodniu z jakieś 300 punktów (wliczając poranną Japonię), przy słabych punktach Abaddona i Przemka więc już się czułem medalistą.
A tu nagle przed chwilą w Chinach, Przemek wygrał etap i do tego na ten moment Vader, Jorgenson i Grosschartner dają mu 350 punktów za generalkę, Abaddon z jakieś 50 za Onleya a ja tylko za ukończenie.

Więc na ten moment jest ciasno, wszystko do rozstrzygnięcia, a dzisiaj jeszcze zakończenie Turcji, klasyk we Włoszech (gdzie nie ukrywam liczę na potężne punkty dzięki Hirschiemu i Johannessenowi, a może i jakaś miła niespodzianka ze strony Fuglsanga) i Chrono des Nations gdzie drobne może zdobyć Gee. Potem jeszcze 2 etapy w Chinach gdzie liczę na Milana (i może jakieś niespodziewane zmiany w generalce, głównie dzięki bonifikatom, ale kto wie może się peleton jeszcze jakoś porwie tam) i w przyszłą niedzielę ostatni znaczący wyścig w Hong Kongu xd Początkowo ten wyścig olewałem ale pojawił się Stybar na liście startowej, więc w razie czego będzie to moja ostatnia deska ratunku

Jeszcze nigdy tak nie przeżywałem końcówki sezonu, emocje prawie takie jak przy ogłoszeniu wyników Exit Pollu o 21. Miłego ostatniego tak intensywnego kolarsko dnia tego roku #fantasycycling
  • 3