Wpis z mikrobloga

Chciałbym się zwrócić do tych, którzy nie idą dzisiaj na wybory, bo:
- Uważają, że wszyscy politycy to złodzieje, kłamcy i oszuści i w związku z tym nie będą głosować na żadną partię. Może i macie rację, ale pamiętajcie, że nawet jeśli partia, na którą zagłosujecie, będzie kradła przez 50% czasu, to przez pozostałe 50% będzie realizować swój program. Nawet więc jeśli naprawdę nienawidzicie polityków, to pamiętajcie, że możecie zdecydować o tym co będą robić w czasie, gdy akurat nie kradną.
- Nie ma partii, która idealnie pasuje do ich poglądu. Generalnie jest to oczywiste. Jeśli weźmiesz grupę 1000 osób i zapytasz ich o zdanie na temat 100 kluczowych kwestii, to otrzymasz 1000 różnych zestawów odpowiedzi. Idąc więc taką logiką, każdy z nich powinien szukać innej partii. Nigdy nie zajdziemy partii, która w 100% odpowiada naszym poglądom. Ba, nawet sami politycy rzadko zgadzają się w 100% z programem własnej partii. Kluczem jest więc znalezienie takiej partii, z którą się zgadzasz co do najistotniejszych dla Ciebie kwestii. Jeśli zależy Ci, by te punkty programowe były realizowane, to głosuj na nią.
IDŹCIE DZISIAJ NA TE WYBORY
#wybory
  • 11
@WesolyCzajniczek:

będzie kradła przez 50% czasu, to przez pozostałe 50% będzie realizować swój program


XDD mozna zagłosowac też na taką, która nie kradnie. Smiesznie to tez brzmi, bo wiemy za kim agitujesz, a ta opcja nie spełniała swoich obietnic wyborczych.
@buchowo: Nigdy się nie spotkałem z sytuacją by komuś wyszło mniej niż 50% zgodności w kluczowych kwestiach z każdą partią w PL (nie wiem, czy to nawet możliwe w tych latarnikach). Nie chcę Cię na siłę przekonywać. Myślę, że jesteś tą osobą, która już podjęła decyzję i nie zważając na argumenty, będzie się jej trzymać. Ten wpis po prostu nie był do Ciebie skierowany.
@WesolyCzajniczek ja tylko kwestionuję Twoją argumentację. 50% zgodności to za mało w kluczowych kwestiach biorąc pod uwagę, że partie nie realizują swoich obietnic. Mnie nie trzeba przekonywać, ja już byłem w PKW, ale rozumiem sytuację braku sensownego wyboru.
@buchowo: Zauważ, że rzuciłeś absurdalną liczbą 60% niezgodności każdej partii i to do niej się odniosłem. Zgadzam się z Tobą, że być może istnieje grupa osób, które nie widzą sensownego wyboru, ale naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić profil takiej osoby, zważywszy na naprawdę szeroką obecnie scenę polityczną Polski. Wydaje mi się, że odsetek osób, które naprawdę się interesują polityką i nie widzą żadnej partii, z którą się zgadzają przynajmniej w kluczowych
@WesolyCzajniczek nie zgadzam się z opinią o szerokiej scenie politycznej. Na scenie są dwa duże ugrupowania plus dwie przystawki, po jednej dla każdej strony. Brak partii centrowej zarówno gospodarczo i światopoglądowo. Każda z partii ma coś co ją kategorycznie dyskwalifikuje. A jeśli odrzucimy dwie duże partie ze względu na doświadczenia z ich rządów to zostaje wielkie nic.