Wpis z mikrobloga

Zależy czy te 4k na minusie to -10% od kapitału, czy -90%


@suleD: nie zależy. 4k w plecy to 4k, niezależnie od tego czy włożył 4 miliony czy 4 tysiące

Każdą stratę przeliczaj sobie zawsze na sprzęgła do passata to zrozumiesz wartość tego pieniądza.

Jak bym Ci dzisiaj podarował 4 sprzęgła do passata to byś się bardziej cieszył gdyby to bylo 10% czy 90% Twojego kapitału?
Widać, że jesteś programistą, tylko oni są tacy głupiomądrzy.


@suleD: a gdybym był barmanem, albo górnikiem, to coś by to zmieniło? Zadajmy sobie raczej pytanie, dlaczego atakujesz ad personam, zamiast merytorycznie wypunktować moją opinię.
@suleD: mam zupełnie inne podejście, dlatego nigdy nie odrabiam strat.

Zawsze mam koszty.

Zawsze mam przychody.

Dbam o to żeby posiadać to co jest warte posiadania i pozbywać się tego co generuje koszty. Zyski przychodzą same.

4k to wciąż tylko cztery sprzęgła do passata. Jeżeli to jest cały Twój kapitał, to powinieneś zainwestować w edukację, a nie na giełdzie.
nie zależy. 4k w plecy to 4k, niezależnie od tego czy włożył 4 miliony czy 4 tysiące


Każdą stratę przeliczaj sobie zawsze na sprzęgła do passata to zrozumiesz wartość tego pieniądza.


@MilionoweMultikonto: oczywiście że procent całego kapitału ma znaczenie. Inaczej idzie osiwiec.

Mam dzienne wahania po kilkanaście k pln w górę i w dół. Jakbym miał podchodzić do tych kwot tylko nominalnie (15 sprzęgieł do Passata) i się tym zamartwiać to
@markier: no i właśnie o to chodzi, ja po prostu mam na tyle dużą poduszkę, że mogę sobie machnąć ręką na 500 sprzęgieł, a okłamywanie się procentami tylko zaciemnia obraz portfela i utrudnienia podejmowanie racjonalnych decyzji

@Jonki jak można stracić na krypto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)