Wpis z mikrobloga

@Profesor_Pimko: Mnie zastanawia, że w ogóle chce się w to "bawić" - oglądałem na yt jakiegoś żyda, który opowiadał o tym, że w kuchni mają 3 różne zestawy agd i sztućców, a przecież tych zasad koszerności to są tysiące. Przecież tak się żyć nie da XD
@fhgd: tak samo jak w Polsce w każdy piątek nie jem mięsa i nie pije alkoholu, aha i Biblię też czytam bez robienia notatek na kompie lub szukania interpretacji w necie, lub oryginalnych tłumaczeń z hebrajskiego, bo to święta księga i ja się beszczesci
@fhgd: Do Goldberga czytającego na ulicy ”Der Sturmer” podchodzi Silberstein i mówi z niesmakiem:
- Izaak! Dziwię się, że czytasz tę szmatę!?!
Na co Golberg:
- Bo jak czytam nasze czasopisma, to tylko: tu pogrom, tam antysemityzm, tu zbezcześcili Synagogę... A jak czytam to - to od razu: Żydzi opanowali banki! Żydzi rządzą na rynku budowlanym! Żydzi rządzą światem! Aż przyjemnie się to czyta!
@stanleymorison: Oglądałeś tego gościa co stwierdził że jest chasydem i się przeprowadził do USA?

To jest ultra ortodoksyjna odmiana judaizmu. I z tego co pamiętam to on sam mówił o tym że nie każdy wśród nich jest taki dokładny z tym wszystkim.