Wpis z mikrobloga

ale jak to cisza wyborcza? Ja właśnie skończyłem kilku godzinne wybieranie kandydatów. na szczęście tylko siedmiu z listy którą wybrałem uzupełniło kwestionariusze na MamPrawoWiedziec.pl więc po odrzuceniu jednego co bzdury wypisał starczyło mi monitorów do porównania każdej udzielonej odpowiedzi pozostałej szóstki. Jestem zaskoczony jak opinie kandydatów z tej samej listy mogą się różnić. Do tego niektórzy wyrażają zdanie z przekonaniem, a inni kluczą i unikają zajęcia stanowiska. Ostatecznie skończyli z punkcikami za odpowiedzi 8, 7, 7 ,2, 1 i -1. Z trójki na podium wybrałem tego z pierwszego miejsca na podstawie najogólniejszych pytań otwartych. Czuję się dumny z odpowiedzialnego podejścia do wyborów. Pierwszy raz zamiast byle jak wybrać z listy wspieranego ugrupowania wybieram człowieka. Pozostałą dwójkę z podium oraz kandydatkę z -1 (miała najwięcej odpowiedzi z którymi się silnie zgadzałem, ale również najwięcej silnych rozbieżności )punktem zaproponuję rodzinie do rozważenia. I właśnie dlatego na ciszę wyborczą płaczę, bo dopiero teraz jestem gotowy na spotkanie ze znajomymi i wskazanie im kandydatów godnych uwagi.
  • 3
  • 0
@ruda_stuleja: Bardzo mi się nie podoba, że nawet ktoś kto do wyborów podchodząc względnie zdecydowanym (po wyborze listy), musi spędzić ponad 40 minut na wyborze kandydata. Przeciętny Polak tak długo nie przysiądzie do analizy. Do tego mam pretensję do startujących, że nie stosują kanałów komunikacyjnych do mnie dostosowanych. Jak chciałem poczytać czym kandydaci danej listy się od siebie różnią, to zacząłem od rządowej strony od wyborów cośtam.gov.pl . były tam odnośniki
@kiciek: U mnie to samo. Kurde mam wrażenie, że w poprzednich latach jakoś łatwiej miałem znaleźć programy poszczególnych kandydatów. W końcu każdy jednak tam z jakimś interesem idzie.

Na sejm mam wybrane, ale na senat już nie miałem siły dzisiaj XD Serio blisko godzina żeby wybrać coś z sensem, po czym i tak wychodzi, że w sumie to 100% to nie jest, a w paru pytaniach w sumie odpowiedź nawet tobie