Wpis z mikrobloga

Witam, mam 17 lat skończone 11 października i wyrzucono mnie ze szkoły a nigdzie w obrębie mojego miasta nie ma wolnych miejsc, co mam zrobić? Ile czasu mogę nie mieć szkoły zanim dostanę karę finansową?
  • 15
@GracekSiu: masz rację, nadal wchodzi w grę jeszcze obowiązek nauki:

Po ukończeniu szkoły podstawowej następuje tzw. obowiązek nauki, czyli kontynuowania kształcenia do ukończenia 18. roku życia, niekoniecznie w szkole. Jest to drugi, obok obowiązku szkolnego, obowiązek edukacyjny określony w prawie polskim. Stanowi o nim Konstytucja RP oraz Prawo oświatowe.

Obowiązek ten spełnia się przez uczęszczanie do publicznej lub niepublicznej szkoły ponadpodstawowej bądź poprzez realizowanie, zgodnie z odrębnymi przepisami, przygotowania zawodowego u
@GracekSiu: inna sprawa to:
skoro jesteś niepełnoletni - nie powinieneś był zostać wykreślony z listy uczniów:

Do 18 roku życia uczeń nie może być skreślony z listy uczniów

Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat, oraz trwa do ukończenia gimnazjum, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia. Spełnia się go przez uczęszczanie do szkoły podstawowej i gimnazjum, publicznych