Wpis z mikrobloga

jak dobrać klocki hamulcowe? kończą mi się aktualnie tylnie w Hondzie CBF 1000F (SC64), są jakieś konkretne polecane do danych motocykli? Jeżdżę turystycznie, trochę poczytałem i są różne rodzaje ale totalnie nie wiem jaki wybrać, tym bardziej jaki model ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motocykle #motoryzacja
  • 12
@oreze: Polecać można raczej do stylu jazdy. Do motocykla pasuje, albo nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podstawowym podziałem jest podział na żywiczne i metaliczne. Z zasady te pierwsze są "miękkie", ciche, działają nawet na zimno, ale dość szybko znikają.
Metaliki z kolei odwrotnie, hamują mocno, potrafią poskrzypieć i są żywotniejsze, ale na zimno działają umiarkowanie (za to lepiej działają przegrzane).
Pośrodku są różnorakie mieszanki, a da się
@oreze: Tam masz central braking system czy oddzielnie przód i tył?
jak oddzielnie to weź se jakieś organiczne, a jak CBS to nie wiem, ponoć szybko zjada tył wtedy więc może coś twardszego sami sinter jakieś.

Gx
  • 0
central braking system


@Man_of_Gx: oddzielnie, mam jedynie ABS
@Aramil thx za wyjaśnienie, taki był plan ale jeszcze nie chciało mi się zdejmować klocków, sprawdzę pewnie jutro co tam jest na tył założone i najwyżej kupię to samo bo jest ok i nic nie piszczy a jeździłem już w każdych warunkach poza śniegiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aramil: Gościu, co ty #!$%@??

Pierwsze EBC HH założyłem jeszcze do kwackera, sprzęta na nie pływających tarczach to było coś koło 2005 bo mi czerwone Nissiny skończyły się po 5 kkm.
I od tej pory na takich czy innych ale jeżdżę na semi sinter i ani nie skrzypią ani nie piszczą ani #!$%@? go mać nie wymagają żadnego dogrzewania.
A skrzypienie nie ma wiele związki z typem okładzin ponieważ to nie
  • 0
@wulgarny_wujo: mierzyłem i tylnie mam 4.5mm, przednie 4mm, jeszcze trochę wytrzymają. Zresztą niedługo oddam na serwis generalny bo kupiłem w tym roku żeby chłop co się bardziej ode mnie zna spojrzał i dał mi znać co trzeba zrobić