Wpis z mikrobloga

Mirki - zbliżają się wybory. Dlatego powiem tak - idźcie na te wybory, a nie siedźcie w domu! Żeby nie było tak jak kiedyś, co byłem w komisji i same staruchy przychodziły a po młodych ani śladu - i znów został w ten sposób wybrany POPiSS, któremu należy już dawno "podziękować" i powinien znaleźć się na śmietniku historii

Jako, że zbliżają się #wybory, to myślę, że warto tutaj zagłosować na #konfederacja

Otóż zanim ktoś będzie krytykował - ja sobie zdaje sprawę z tego, że ta partia ma wady. Zdaję sobie sprawę, że jest duże prawdopodobieństwo, że jak będą w sejmie to nie uda im się, lub nie będą realizować niektórych ze swoich postulatów. I też nie zgadzam się ze wszystkimi ich postulatami, bo są rzeczy które mi się po prostu nie podobają. No ale czy jest ktokolwiek, z kim zgadzałbym się w 100% w każdej nawet najdrobniejszej rzeczy?

Tylko, że tak:

1) Wszystkie partie poza konfederacją robiły cyrk w związku z #covid #covid19 , a konfederacja jako jedyna zachowała w miarę zdrowy rozsądek - powtarzam - w miarę, ale jednak najzdrowszy ze wszystkich. Pisałem o tym więcej tutaj: https://wykop.pl/wpis/73169787/dla-tych-ktorzy-maja-krotka-pamiec-przed-wyborami- , natomiast inne partie chciały zamykać ludzi w aresztach domowych,mówić każdemu jak mają żyć, mokrym snem pewnego posła lewicy (bodajże śmieszka) było wsadzanie do więzień ludzi którzy krytykują obostrzenia.

2) Każda partia obecnie prześciga się na socjal. A młody mężczyzna ma na to wszystko oczywiście zapier*dalać, bo kto inny? Zarabiaj na siebie a do tego finansuj wszystkich innych: samotne madki, 500+, emerytury 13 i 14 i nie wiadomo do jakiej liczby zaraz dojdziemy, babciowe+, wyprawki szkolne, bombelkowe i inne. No i oczywiście ty młody mężczyzno płać podatki a nic z tego nie dostaniesz. Gdyby te podatki szły na rzeczy z których się korzysta... nie wiem - na przykład jakieś parki, drogi, koleje, transport publiczny, zwiększenie ilości połączeń, nowe trasy, jakieś usprawnienia, czy wogóle jakieś PRZYDATNE rzeczy WSZYSTKIM obywatelom (lub chociaż ich większości) itd - to większość jest niestety na bieżąco przejadane na socjal. Tylko konfederacja jest przeciwko aż tak rozdmuchanemu socjalowi.

2A) Jeżeli zachce ci się cokolwiek w życiu robić, zaraz masz rzucane kłody pod nogi. Pod każdą postacią. A to zus dla JDG (to akurat łatwo ominąć sp. z o.o. albo P.S.A, tylko po co się tak bawić jak nie masz wspólnika?), jakieś BDO dla najmniejszych firm (gdzie niby wymóg unijny ale jakoś w innych krajach potrafią wyłączyć z tego mikro-firmy), co chwila zmiana przepisów, a ty zamiast rozkręcać biznes to myśl czy wszystko robisz zgodnie z prawem. Uproszczenie przepisów przez konfeoderację dałoby dużo. A jak masz umowę o pracę to oczywiście praktycznie druga pensja to są podatki (oj przepraszam "składki i opłaty" xD).

2B) Jako, że mamy dużą inflację, to chorym jest dalsze utrzymywanie podatku belki (od zysków kapitałowych) z lokat i obligacji - w nowych ustawach mentzena o PIT właśnie z tego podatku zwolnione by były lokaty i obligacje, co np. mi jako oszczędzającemu jest bardzo na rękę.

2C) Dobrowolny zus dla przedsiębiorców. Tym bardziej, że obecnie dzieje się na naszych oczach centralizacja - wszystko przenosi się do kilku miast wojewódzkich, a miasta powiatowe wymierają i nikt tam nie chce zostać, bo ani nie ma pracy, a prowadzenie działalności w takim właśnie miejscu jest zbyt ryzykowne właśnie poprzez takie chore koszty np w postaci zusu (a tak to by np można było sprzedawać coś przez internet, czy ogólnie rozwijać się lokalnie i wykonywać zdalnie różne zlecenia). Tak samo na przykład - student mógły sobie założyć działalność i dorabiać coś na boku bez obaw, że będzie musiał płacić haracz do zusu nawet jak niczego nie zarobi. Zarobi 0zł = powinien nic nie płacić - koniec, kropka! Jakby mu nie szło, to by zamknął po studiach, ale jest szansa, że mógłby się dość dobrze rozwinąć i stać się pracodawcą.

3) Jakby ktoś miał dziecko, to warto żeby jednak system edukacji został zaorany i zrobiony od nowa. Bo obecny system jest z XIX wieku, który uczy dzieci tylko jak być posłusznym trybikiem w zakładzie produkcyjnym. Zero inicjatywy, zero kreatywności, zero przedsiębiorczości, zero inwencji twórczej, zero własnego zdania. "Zakuj,zalicz,zapomnij", a w liceum czy technikum dochodzi jeszcze "zapij". Ot taki obraz polskiej szkoły - zmarnowane kilkanaście lat dzieciństwa, a tego co się nauczysz prawie się nie pamięta. Zarówno bon edukacyjny jak i zdecentralizowanie oświaty bardzo by pomogło, żeby szkoła wreszcie weszła do XXI wieku.

4) Różne chore ideologie pod postacią ekoterroryzmu jak zakazy samochodów spalinowych, fit for 55, jakieś inne chore rzeczy które mają wejść - jest szansa że konfederacja jako JEDYNA się temu sprzeciwi.

5) Hołownia jest za likwidacją gotówki, kośniak-kamysz chce zaczynać od groszy (ale nie powiedział ze jest przeciw całkwitej likwidacji), piss chce zmniejszac maksymalne progi transakcji gotówkowych. Tylko konfederacja jest przeciwna likwidacji gotówki, jako jednego z bastionów wolności. Przypominam, że w kanadzie chciano blokować (lub nawet blokowano) konta protestującym przeciwko terrorowi covidowemu. Brak gotówki to możliwość zablokowania ci środków do życia za to, że nie zgadzasz się z rządem.

6) Trochę odniosę się do pkt 2, bo nie dość że młody mężczyzna za wszystko płaci to jeszcze jest traktowany jako obywatel drugiej kategorii. Wszędzie programy skierowane do kobiet, stypendia skierowane tylko do kobiet, propozycje polityczne skierowane tylko do kobiet, walka o rzekome "równouprawnienie" (niech ktoś mi wskaże, gdzie kobieta nie ma jakiegoś prawa, a ma je mężczyna?), parytety, srety itd. Jak tak można robić? Warto, by ktoś w końcu się temu sprzeciwił. Tym bardziej, że ta narracja powoli zaczyna przybierać formę - kto bardziej zgnoi mężczyzn. Warto powiedzieć temu stop i traktować w końcu kobiety i mężczyzn w sposób równy, a nie dawać przywileje jednej płci.

7) Sprawy poboru do wojska - no tu mi się ŻADNA partia akurat nie podoba, więc akurat w tym punkcie nie mam zamiaru wybielać konfederacji, ale jakby nie patrzeć - inne partie się tutaj niestety nie różnia niczym, i nie ma żadnej alternatywy. Mimo to przy głosowaniu za ustawą o obronie ojczyzny, to jednak kilku konfederatów się chociaż wstrzymało, zamiast zagłosować za.

8) Konfederacja jako jedyna sprzeciwia się chorym pomysłom UE, więc tutaj jak najbardziej na plus, że nie będą może dawać sobie pluć w mordę.

9) Jako jedyni pokazali kilkukrotnie że są po stronie obywateli. Chociażby bronili ludzi przed nalotami przy covidzie. Sprzeciwiali się chorym ustawom. To też moim zdaniem na duży plus dla nich.

----

Nawet jak konfederacja będzie rządzić chu*owo - to powiedzmy sobie szczerze, szanse na to że będzie rządzić chu*owo nie wynoszą wcale 100%. Ale w przypadku POPissu, lewicy, hołowni czy innych - tutaj pewność że będzie chu*owo wynosi akurat 100%. Piss rządzi 8 lat, PO rządziło wcześniejsze 8 lat, a wcześniej jeszcze raz na zmian popis - im trzeba już "podziękować", powinni znaleźć się pod progiem i na śmietniku historii - czas pokazać im czerwoną kartkę. A do sejmu niech wejdzie w końcu ktoś nowy, to przynajmniej jest szansa, że chociaż w minimalnym stopniu zacznie się w tym kraju poprawiać.

Więc zachęcam - idźcie na wybory i nie głosujcie na POPiSs. Szczególnie, że po wyborach ani PO ani PiS mogą nie mieć wreszcie samodzielnej większości, co by wyszło na dobre (no chyba, że pis z po sie dogadają).

#stoppopis #nieglosujnapopis #konfederacja #wybory #bekazpisu #bekazcovidian #popis
  • 19
  • Odpowiedz
  • 3
@jast: bardzo merytoryczna wypowiedź , no nie ma co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: Wypowiedź już usunięta, ale było dosłownie napisane "wal się cwelu"
  • Odpowiedz
  • 3
@matthewonthego: no sam nie jestem osobiście przekonany do Hołowni, chociażby ze względu na to, że chce likwidacji gotówki...

Oczywiście, żeby nie było - i tak jest to lepsze niż głosowanie na te same mordy z popisu które są w tym sejmie od ponad 16 lat. Niestety tylko duża szansza, że hołownia to będzie PO 3.0... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
dla ruskkego pachołka


@jast: pudło. Akurat co do ruskich to uważam, że dużo lepiej jakby się rozpadli na małe republiki. Bo "wielka rassyja" jest akurat zaprzeczeniem jakiejkolwiek cywilizacji.
  • Odpowiedz
@lukasj: jak mawiał mój znajomy "mądry zrozumie, a głupi niech spier....".
Każdy kto ma trochę wiedzy i zdolność logicznego myślenia wie że tu i teraz głosuje się na konfederację.
Niestety w Polsce większość to.. ehh
  • Odpowiedz
@macvir:

jak mawiał mój znajomy "mądry zrozumie, a głupi niech spier....".

Każdy kto ma trochę wiedzy i zdolność logicznego myślenia wie że tu i teraz głosuje się na konfederację.


Jak ktoś ma trochę wiedzy i zdolność logicznego myślenia, to nie głosuje
  • Odpowiedz
Wiadomo, polscy biali, heteroseksualni mężczyźni na jdg to najbardziej prześladowana grupa w Polsce, a może i na świecie.

Głosujcie na Konfederację, niech żyje lekka pedolifia, poglądy ze średniowiecza, ban na 5G i leczenie modlitwą. Najważniejsze, że obiecali obniżenie podatków.
  • Odpowiedz