Wpis z mikrobloga

@snieznykockodan: pokazujesz środkowy palec partii, która zorganizowała to referendum tylko w celu ominięcia ograniczeń kampanii wyborczej wynikających z kampanii wyborczej. To referendum nie jest po to, aby coś zmienić, ale żeby zrobić dobrze jedynej słusznej partii

Nie dość, że kampania referendalna to inna skarbonka (czytaj kandydat na posła może siebie reklamować w kampanii referendalnej nie patrząc na limity jego kampanii wyborczej), to jeszcze spółki skarbu państwa agitują w niej, zgodnie z
@snieznykockodan Kilka powodów:
1. Referendum porusza tematy, które w żaden sposob nie dziela społeczeństwa, w zasadzie w sprawie większości z tych pytań społeczeństwo przemawia jednym głosem, podobnie jest z partiami politycznymi.
2. Pytania są napisane w sposób tendencyjny i z tezą - tak, żeby wpasować się w program wyborczy pisu.
3. PiS zorganizował referendum w terminie wyborów, bo kampania referendalna nie jest ograniczona finansowo - innymi słowy, dzięki temu mogli sobie z
@snieznykockodan A, i kolejna rzecz - te pytania po prostu nie są w żaden sposób wiążące. Ze wzgledu na sposób ich sformułowania (zbyt ogólne i z tezą), w zasadzie ciężko żeby z nich wyniknęła jakaś czynność legislacyjna.
Ot, tepa propaganda, która ma działać na zasadzie - zagłosowałem w referendum 4x nie, więc żeby być konsekwentnym, no to powinienem zagłosować na PiS.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego mam nie brać udziału w referendum?


@snieznykockodan: Tak jak napisał kolega, to tylko forma pokazania pisowcom środkowego palca.

Technicznie rzecz biorąc oni już swój cel osiągnęli - chodziło o wyjęcie hajsu ze SSP na kampanie reklamującą referendum która to była tak naprawdę dalszą promocją pisowców (słynny spot z ambasadorem niemiec dzwoniącym do kurdupla z Żoliborza). Chodzi też o kierowanie narracją tych wyborów (uchodźcy, wiek emerytalny itd.).
Pytanie 3: Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
Pytanie 4: Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

@snieznykockodan: To są pytania skierowane do wiadomości Unii Europejskiej kiedy rząd zostanie zmuszony do przyjęcia nielegalnych imigrantów i to ma im pokazać co sądzi o tym polskie społeczeństwo. Jak Unia może okładać kijem rząd w tym