Wpis z mikrobloga

potrzebuję pomocy z bk2. mam wybrany dom 459 tys, wpłacone 10 tys opłaty rezerwacyjnej
dochody to 15k ryczałt 12 it, mam jedną ratę 775 zł której nie mogę teraz spłacić
wnioskowałem w pko o 500k, decyzja negatywna
co robić? był ktoś w podobnej sytuacji?
#kredytyhipoteczny #kredyt2procent
  • 10
  • Odpowiedz
@gzypol: serio, wpłaciłeś rezerwacje jeszcze przed decyzja kredytowa? 15k na miecha a typ nie pomyślał, żeby zbadać temat ze zdolnością.... ręce opadają
  • Odpowiedz
@gzypol: A ile masz jeszcze rezerwacji? I co miałeś wpisane w umowę rezerwacyjną (czy jak bank wyda negatywną decyzję to developer zwracają Ci zaliczkę). Warto wybrać się do innych banków i złożyć wnioski (i to w większej ilości niż jednym)
  • Odpowiedz
co robić? był ktoś w podobnej sytuacji?


@gzypol: Należy sprawdzić zdolność w innych bankach i jeśli będzie wystarczająca to złożyć tam wnioski.
  • Odpowiedz
@marcpol w pekao wyliczyli jakąś niską typu 350, a reszta banków wymaga wkładu


@gzypol: Inne banki biorące udział w programie również udzielają kredytów z gwarancją wkładu własnego.

@marcpol podobno powodem decyzji była ocena ryzyka przez bank. jest możliwość jakoś na nią wpłynąć?


@gzypol: Nie ma takiej możliwości.
  • Odpowiedz
@gzypol: dłuższy staż b2b, zwiększenie przychodu, zmniejszenie zobowiązań w BIK. U mnie mając trochę większy przychód, jdg od 2.5 roku, jedną kk na 6.2k (spłacana od razu), czysty BIK każdy bank do którego wnioskowałem dał ok-kę. Scoring singla na jdg jest trudny.
  • Odpowiedz