Wpis z mikrobloga

Kobiety z wielkich miast, z wyższym wykształceniem w wieku 35-50 to jest jakiś pieprzony Hivemind. Każda to samo myśli, wszystkie się ze sobą zgadzają i grzecznie siedzą we własnej libleftowej banieczce, a jak coś powiesz nie po myśli, to możesz argumentować, podawać źródła i tak nie przegadasz.
Zdarzyło mi się przez przypadek w rozmowie napomknąć, że dzieci wychowywane bez ojca w porównaniu z takimi z pełnych rodzin częściej mają różne problemy. Każda jedna leci od razu z dowodem anegdotycznym, że znają kogoś z rozbitej rodziny, kto wyszedł na ludzi i kogoś z pełnej, kto się stoczył (prawie jak z tym słynnym manletem #!$%@?ą). Zacząłem tłumaczyć, że mówię o statystyce, więc jedna się domaga badań i dowodów przynajmniej na gorsze wyniki w nauce. Nie noszę takich rzeczy ze sobą w teczce, więc musiałem chwilę pogrzebać w sieci (akurat luźniejszy dzień, więc miałem nieco czasu). Podrzuciłem jedno badanie, drugie, trzecie. To z lat 90. więc się nie liczy. Tamto nie z takiego kraju jak by chciała. wreszcie znalazłem całkiem niezłe - różnice w wynikach testów PISA między nastolatkami wychowywanymi przez jednego rodzica i takimi z rodzin pełnych dla kilkunastu krajów (w tym Polski) z 2012. Zadowolony ją wołam, ale nie uznaje, bo nie czyta po angielsku. Czasami nie przegadasz, po prostu gatunek człowieka, z którym piwniczak nie znajdzie wspólnego języka. Jak tu pracy w budżetówce nie kochać?

#przegryw #pracbaza #zalesie #budzetowychud
  • 12
  • Odpowiedz
@umcumcumcbejbe: No siedzę z nimi w jednym pokoju i w niektóre dni po prostu przez większość czasu trwa rozmowa, więc czasami się włączę i zdarza się, iż mnie poniesie i powiem dwa słowa za dużo. Generalnie w okołopolityczne dyskusje się staram nie angażować, ale tym razem nie wyszło.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: Daj se spokój, gadałem kilka razy, mają głowy w dupie. Odpowiedzią na brak dostępu do mieszkań w Polsce dla biedaków. Było stwierdzenie, że przecież mogą mieszkać ze starymi i mieszkają, no i problem rozwiązany.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: bo tego typu osoby (nie tylko kobiety) mają stworzoną sztucznie taką matryce pojęciową po której się poruszają i przez którą postrzegają świat

rzucasz takiej osobie jakieś pojęcie typu: "konfederacja", "onlyfance", "mniejszość narodowa", "lgbt", "kościół katolicki" a każda jedna z tych osób jakby patrzy co Wielka Matryca mówi na ten temat i takie zdanie jak w tej Matrycy jest takie Ci wygłosi

kalka myślenia dogmatycznego z katolicyzmu - tylko inna Święta
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: To nie dotyczy tylko kobiet z wielkich miast, ale jakiś 80 % ludzi. Pojedź sobie na wieś i spróbuj wytłumaczyć jakiemuś panu Zenkowi, że 500+ oraz 14-ta emerytura napędzają inflację. Albo wytłumacz 20-letnim kucom, że zaoszczędzone przez pracodawców pieniądze w wyniku niższych podatków nie trafią w większości do pracowników, tylko do kieszeni przedsiębiorców. I tak można wymieniać. Ogólnie większośc ludzi lubi żyć w swoich bańkach i lubi jak ktoś im
  • Odpowiedz
Odpowiedzią na brak dostępu do mieszkań w Polsce dla biedaków. Było stwierdzenie, że przecież mogą mieszkać ze starymi i mieszkają, no i problem rozwiązany.


@In-Cel: Bo jak ktoś nie był w danej sytuacji, a jego horyzonty (a tak jest w przypadku jakiś 80 % ludzi) ograniczają się do najbliższej rodziny i znajomych, to taka osoba nie zrozumie, że nie wszyscy w życiu mają tak jak on, jego żona, mama z tatą
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: Przecież to jest standardowa taktyka "dyskusji". Jeśli znajdzie się rozmówca, który nie da się łatwo przekonać do lewackich dogmatów, nastawiony na rzeczowe argumenty, to trzeba, chociaż zmarnować mu czas i spróbować go wkurzyć. I właśnie do tego celu bardzo nadaje się zażądanie poparcia swoich słów w postaci źródła w badaniach. Ty spędzasz 10-15 minut na znalezienie każdego badania i przejrzenie jego treści, a one są w stanie wymyślić, że im
  • Odpowiedz
@Dietetyq: Nie jestem pewien. Wręcz obserwuję, że większość ludzi nie ma zbyt poukładanego i sztywnego światopoglądu. Przynajmniej nie w sposób świadomy (gdzie jednak wyznawca jakiejś religii powinien być w stanie wymienić przyjęte "na wiarę" założenia).
  • Odpowiedz