Wpis z mikrobloga

Tak czytam sobie tą historię Palestyny i Izraela. Ogarnąłem podsumowanie różnych wydarzeń na Wiki plus United Nation ma ściany tekstu okres 1967-2008.
I generalnie póki co to jestem za żydami xD

- 1967 Araby ich zaatakowały Żydzi wygrali i podbili ten zachodni brzeg, Synaj i Gazę. To że zostawili sobie ten teren ma w #!$%@? sensu ze względu na bezpieczeństwo kraju. Plus no tak działa wojna co nie że tereny się bierze. Tamci chcieli ich podbić w całości.
- dalej 1970-1987 jest dogadanie sie z Egiptem oddanie półwyspu i oficjalne przekazanie kontroli nad Gazą. I ok tu czytałem na stronach że faktycznie Palestyńczycy byli obywatelami drugiej kategorii i nie mogli głosować, było utrudnione znalezienie pracy więc już miałem w głowie #!$%@? żydów ale zaraz jest o tym że w krajach w których nie trzymano ich krótko za ryj jak Liban i Jordania wywołali wojny domowe xD
- a dalsza historia to generalnie część wkurzonych Palestyńczyków dołącza do Hamasu który ma za cel ludobojstwo żydów inni są w pozostałych organizacjach i zaczynają protestować/ organizować zamachy. Kończy się tym że dostają te swoje kawałki ziemii pod swoją kontrolę.
- 1993-2000 zyje im się na nich #!$%@?. No nie dziwne bo zamknięci z każdej strony. Rozmowy pokojowe o przekazaniu terenu i innych ustaleniach nie dochodzą do skutku tu powiedzmy z kogo winy jest różna opinia. Znowu #!$%@? Palestyńczycy z pomocą Hamasu zaczynają nową inbę i biją rekordy w zamachach.
- a dalej to już wybrali Hamas. Tłukli się między sobą co Hamas wygrał i mamy dziś. Tu moim zdaniem Izrael traktuje ich nadal #!$%@? ale #!$%@? Hamas jasno mówi że każdego Żydza trzeba zabić xD To tak jakby na Ukrainie wybrali UPA teraz i narzekali na traktowanie przez Polaków xD

#izrael
  • 5
@prezeskuliziemskiej: z tą gazą to chciałoby się powiedzieć że tak a z drugiej jak napisałem jak ich inne kraje puściły wolno to w ramach wdzięczności dostały wojnę domową.

Co do UPA to jak czytałem to generalnie Ukraińcom #!$%@?ło. Były problemy geopolityczne ale sobie żyli ludzie normalnie obok. zapadła decyzja u góry i się rzucili zabijać.