Wpis z mikrobloga

Niestety lub stety nie miałem jako dorosła osoba okazji żyć za czasów władzy Platformy. Wiele osób mówi, że za czasów panowania tej partii żyło się faktycznie dużo gorzej niż teraz. Informacje te mam od najbliższych. Mógłby mi ktoś w skrócie opisać czy tak było, jak najbardziej obiektywnie?
#debata #wybory
  • 17
  • Odpowiedz
  • 64
@SzamanMateusz: przecież to był lajt w porównaniu do teraz, było po prostu ok i nie działo się nic niezwykłego - jak to niektórzy mówią "ciepła woda w kranie", a takie ponad przeciętność to były np stosunki i miejsce Polski w UE, zazwyczaj starsi ludzie łapią się na bait że za Tuska miałeś np 7zł za godzinę albo niższą emeryturę mimo to że uwzględniając ceny mogłeś kupić więcej niż teraz, przecież
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz generalnie nie było żadnej różnicy, absolutnie, no może poza tym, że strategiczne inwestycje, typu autostrady północ-południe, elektrownie jądrowe, gazoporty, itp. były bombardowane przez rząd PO (tutaj widać wpływy Niemiec), dla zwykłego Polaka jak ja to tak naprawdę była grzybnia - rozpadająca się służba zdrowia, rosnąca tkanka urzędnicza, arogancja władzy... Obiektywnie było tak samo, a może ciut gorzej biorąc pod uwagę jak bardzo staliŝmy się zależni od obcych państw przez brak
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz: w małych miejscowościach #!$%@?, w dużych miejscowościach nie wiem bo się przeprowadziłem akurat jak PiS dochodził do władzy, ale raczej lepiej. Większość infrastruktury nie działała, brak komunikacji między miastami i mniejszymi ośrodkami miejskimi, większość inwestycji w bastionach PO, czyli dużych ośrodkach miejskich. Do tego robienie wałów przez deweloperów, z reprywatyzacją mienia (nie tylko w wwa chociaż o tym jest najgłośniej) i różne dziwne biznesy wydawały się pod ochroną, jak
  • Odpowiedz
za czasów władzy Platformy. Wiele osób mówi, że za czasów panowania tej partii żyło się faktycznie dużo gorzej niż teraz


@SzamanMateusz: nieprawda.

Tzn. było biednej, bo gospodarka była mniej rozwinięta. Cały czas się rozwija. Za 8 lat też będzie jeszcze
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz: Było gorzej niż teraz pod względem gospodarczym, ale znacznie szybciej się rozwijaliśmy. Widać było, że jako kraj idziemy w dobrą stronę a rząd nie przeszkadza. Na koniec rządów PO ze wszystkim było lepiej niż na początku. O PiS nie można tak powiedzieć.
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz: Na pewno było taniej, przy zarobkach około 10k miesięcznie człowiek czul się jak król. U mnie w tym czasie tata kupił dwa mieszkania, wyremontował je w najlepszym standardzie. Teraz przy takich zarobkach można pomarzyć o takim 'luksusie'. To był dobry czas dla ludzi pracujących i myślących, teraz są dobre czasy dla lewusów. Zależy jaką drogę wolisz obrać to na tych głosuj. Co do gospodarki to rośnie ona nieprzerwanie od
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz: podstawowa różnica była taka że dostawałem w pracy 5-7% podwyżki co roku przy inflacji 3% teraz dostaje 6-8 % podwyżki przy inflacji 15%. Odpowiedz sobie sam czy to wgl można nazwać podwyżka. Dodatkowo od 2008 trwał kryzys który skończył się około 2013. PiS rządzi w czasach najdłuższego prosperity w dziejach ale #!$%@? całe pieniądze i kapitał jaki zbudowaliśmy w chudych latach ciężka praca i wysokim bezrobociem na socjal i
  • Odpowiedz
Mógłby mi ktoś w skrócie opisać czy tak było, jak najbardziej obiektywnie?


@SzamanMateusz: Bogato bardzo nie było, wiadomo, bezrobocie też bardziej dawało w kość. Tyle że dzisiaj rozwój zjada inflacja, z czym wtedy problemu nie było mimo światowego kryzysu. Za to był ten optymizm - kraj stale się rozwijał, we wszystkich rankingach się pięliśmy w górę, czy to wolności gosspodarczej, praworządności, a i także bogaciliśmy się w szybkim tempie, przy
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz: zależy od perspektywy.
Dla emerytów i pracowników na minimalnych było z grubsza gorzej.
Mimo wszystko minimalna pensja była bardzo niska i do tego mocno opodatkowana.
Z drugiej strony łatwiej było o dom czy mieszkanie.
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz: jak ktoś miał wtedy głodowe pensje to tylko jego wina, teraz państwo pod tym względem jest bardziej opiekuncze przez co uzależnia tych najbardziej nieudolnych od swojej dyktatury - do tego sam sposób prowadzenia Państwa był na innym poziomie niż aktualny <głupkowaty, nieokrzesany i na zwady>. Moim zdaniem pis wygrał wtedy nowoczesna kampania w internecie która była formą manipulacji i wyolbrzymienia wad i afer tamtego rządu natomiast dość szybko pokazali
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz: nie szukaj takich informacji na wykopie, przeczytałem odpowiedzi jakie dostałeś i samo #!$%@? nie mające pokrycia w rzeczywistości. Odechciewa się w ogóle dyskutować xd
  • Odpowiedz