Wpis z mikrobloga

@Mandarex: Właśnie nie miałem na kogo głosować i tak realnie, zainteresuje się nimi. Jak ja bym chciał żyć w państwie w którym obywatele tak się przejmują swoim jednym jedynym nic nie znaczącym głosem i robią research na kilka tygodni przed wyborami jak ja.
Jak ja bym chciał żyć w państwie w którym obywatele tak się przejmują swoim jednym jedynym nic nie znaczącym głosem i robią research na kilka tygodni przed wyborami jak ja.


@Gdy_przyjdzie_wiosna: Właśnie dlatego irytuje mnie gadanie że każdy powinien głosować. Otóż nie, nie każdy. Każdy powinien mieć prawo głosu, ale głosować powinni ci, którzy przed wyborami poświęcili chociaż 3 godziny i zainteresowali się ludźmi na których chcą głosować (ludźmi, nie tylko
@Mandarex: jak bym kiedykolwiek doszedł do władzy to prawo głosu stałoby się przywilejem. Masz uprawnienie do głosowania które odnawiasz raz na 5 lat wykonując test z wiedzy ogólnej o polityce, ekonomi, dyplomacji i trójpodziale władzy w Polsce, ilosci poslow senatorow, spolkach skarbu panstwa, Unii europejskiej, Nato, Shengen. Masz te 60% Masz prawo głosu, nie masz? To zajmij się tym na czym sie znasz.
Mnie zabijają w srodku ludzie co myślą, że
@Mandarex tego co mówił. Brakowało mi konkretów, mówił o kotach i kuwetach, w mojej opinii unikając tym samym odpowiedzi na pytania. I też pointował Pinokia, zamiast skupić się na pytaniu i odpowiedzi. A jeśli już disujesz przeciwnika, to rób to z klasą, a nie przepychanki jak w gimbazie
Brakowało mi konkretów


@karolinana: Jak w przypadku każdego kandydata, ale to dlatego że minuta to zdecydowanie za mało czasu aby mówić o konkretach, z resztą pytania też średnio dawały pole do popisu.

Oceniając sam sposób zaprezentowania się to Hołownia nie miał sobie równych.
@Mandarex wydaje mi się, że można. Przecież znali zakres tematyczny, zresztą Bosak był przygotowany, ta z lewicy też. No nie siadł mi Hołownia, nawet jeśli chodzi o sposób, w jaki mówił, ale może mam zbyt wysokie oczekiwania po człowieku z telewizji, który do wystąpień jest stworzony, był lata szkolony i powinien ich wszystkich zwyczajnie pożreć
@Mandarex chyba nie oglądaliśmy tej samej debaty bo o obronności i wojsku to miał najwięcej do powiedzenia xD absolutnie nie popieram konfy i to poniższe to pewnie zlepek kilku wypowiedzi, bo już mi się miesza, ale mówił o modelu jak w Australii (po czym przytoczył, że siłą odpychają migrantów), więc czekałam, aż wyskoczy z rozdawaniem każdemu broni i strzelaniu do obcokrajowców itd ale zgadzam się z tym co mówił o wzmacnianiu wojska
itd ale zgadzam się z tym co mówił o wzmacnianiu wojska


@karolinana: Populizm a nie konkrety, w dodatku celowo pominął drobny szczegół jak chcą to zrobić.

o tym ze sami powinniśmy otwierać linie by produkować broń, a nie sprowadzać zza granicy

To samo powiedział Hołownia.