Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej. Chcemy się starać o #kredythipoteczny #kredyt2procent #bezpiecznykredyt w mbank na dokończenie budowy domu do stanu deweloperskiego. Mamy przedstawić poniesione koszty do tej pory oraz te, które poniesiemy. Dom jest budowany metodą gospodarczą, więc te koszta są mniejsze. Wiem, że bank przelicza bodajże 3200 za metr kwadratowy. Czy oni będą brać pod uwagę poniesione przez nas koszty, które tam wpiszemy czy realną wartość budynku? Bo mamy limit na 150 000zł i jak rozumiem ta kwota musi nam wystarczyć żeby spięło się to z ich wyliczeniami w kalkulatorze? :-) I przy okazji - orientuje się ktoś czy w mbank uwzględnią mi fakturę za okna, których jeszcze nie ma? (czekamy na realizacje..) Bo bez okien na pewno nie zmieścimy się w tej kwocie. Pani zalecała żeby nie odwlekać składania wniosku, bo trochę z tym schodzi, a chcielibyśmy w tym roku, bo w następnym nie wiadomo jak będzie. Ewentualnie może jest ktoś godny polecenia, kto pomoże nam w dopięciu formalności(małopolska)?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mi kazali zapomnieć, mam stan surowy zamknięty z oknami i jeszcze z elektryką, a i tak kazali spadać na drzewo (w sensie, że normalny kredyt damy, ale nie ten 2%, bo za 150 to pan nie wykończy), także niestety nie wróżę sukcesu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w rodzinie mam przypadek podobny jak u @kde4 - bank uznał, że te 150 000 nie wystarczy na wykończenie domu i nie chce dać tego kredytu.

Ja czekam na pozwolenie na budowę i będziemy składać wniosek o pełny kredyt 2%.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @kde4 do stanu deweloperskiego składałeś? Kurczę, trochę mnie to zmartwiło :P A mimo wszystko orientuje się ktoś jak to jest z tym kosztorysem poniesionych kosztów i tym kalkulatorem? W sensie czy moje poniesione koszty mają znaczenie (które są mniejsze niż normalnie) czy będą patrzeć na realną wartość budynku czy będzie to szło przez ich kalkulator, że mam mniej wydanych i kwota się nie spina na całości? I
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Yep, a co do konkretnych wartości, to mi mówili (w dwóch bankach), że to co ja podaję, to i tak oleją a przyjdzie rzeczoznawca i wyceni (hehe, za 400 zł), tak czy inaczej wyszło, że 150 kPLN nie wystarczy na doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego, a że jest w sumie za duży, bo po rozwodzie na ch... mi prawie 150 m2, no to już trudno. Sprzedać ten i kupić działkę
  • Odpowiedz