Wpis z mikrobloga

  • 0
@PokemonowyRambo: Ale w jaki sposób manipuluje? Np. zaznaczę, że nie chcę imigrantów "unijnych" z Afryki i Bliskiego Wschodu. Wiem, że PiS sprowadza ich też z Indii, Bangladeszu... Wiem, że referendum w Polsce nie jest wiążące. Ale to też jest jakaś podkładka dla przyszłych partii, czy posłuchają wyborców.
  • Odpowiedz
@Adrian77: Bo to referendum powstało tylko i wyłącznie jako drugi budżet dla kampanii pisu. Nie branie udziału to po prostu zwykły protest, by rządzący nie traktowali nas jak skończonych debili tymi swoimi żałosnymi pytaniami pod tezę.
  • Odpowiedz
  • 0
@smialson: No nawet jak będzie ważne referendum to i tak nie jest wiążące. Nadal nie rozumiem, jak udział w referendum = głos na PiS w wyborach. Jak zagłosuję w wyborach na kogoś spoza PiS, ale wezmę udział w referendum, to oddam głos na PiS?
  • Odpowiedz
@Adrian77: A to spoko, znaczy, że w miejscu wyborów nie będziesz znał wszystkich ludzi.

No to wyobraź sobie że mieszkasz w małej miejscowości, gdzie jest tylko 1 punkt wyborczy. Dając znać komisji, że nie będziesz brał udziału w referendum dajesz znać i komisji i sąsiadom, że jesteś przeciw PIS, co w sprytny sposób narusza tajność głosowania. A biorąc kartę do głosowania jesteś zmuszany do wzięcia udział w tym referendum, mimo fatalnej
  • Odpowiedz
  • 0
@smialson: @Maly_Jasio Dzięki za wytłumaczenie. Czyli to głównie protest przeciw PiS. Z drugiej strony będzie możliwa propaganda, że Polacy nie głosują w referendum i kolejne referenda nie będą organizowane albo na pewne rzeczy oficjalnie się nie zgadzają.
  • Odpowiedz
@Adrian77: Referendum samo w sobie to pozytywna rzecz, ale pisiory jak to pisiory musiały tę ideę zniszczyć poprzez manipulacyjny sposób ułożenia pytań. No i jeszcze jawnie sugerują jak odpowiadać co jest dla mnie skandaliczne. No to przyjrzyjmy się:

Pytanie 1: Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
No wiadomo, że nikt się nie godzi na wyprzedaż majątku, wiec pytanie z
  • Odpowiedz
O co chodzi z odmową udziału w referendum? W jaki sposób głos w referendum jest głosem na PiS?


@Adrian77: Chodzi o to, że przy wysokiej frekwencji (50%) referendum będzie wiążące. Więc nawet jeśli PO będzie rządzić to nie będzie mogło wpuszczać nielegalnych imigrantów jeśli suweren tak zdecyduje w referendum.
  • Odpowiedz
  • 0
@damienbudzik: Aktualnie jest wiek emerytalny 65 lat, ale nie ma obowiązku przecież przechodzenia na emeryturę w tym wieku. Zawsze można sobie ileś lat dopracować i zwiększyć emeryturę. Jak to się ma do przypadku, gdy minimalny wiek emerytalny będzie wynosił 67 lat? Na to samo wyjdzie? Gorzej? Lepiej? W sensie różnica między wiekiem emerytalnym 65 i 67 lat, ale przejście na emeryturę w wieku 67 lat.
  • Odpowiedz
@Adrian77: Niska frekwencja oznacza, że referendum będzie nieważne. Dlaczego to jest takie ważne? Dlatego, że pytania są tendencyjne i pośrednio realizują kampanię wyborczą PiSu aka ich propagandę.
  • Odpowiedz