Wpis z mikrobloga

#antynatalizm

Powiedzmy sobie szczerze, antynatalizm nigdy nie będzie postawą reprezentowaną przez wiekszość osób. Gatunek homo sapiens jest na to zbyt głupi. Dlatego z taką przyjemnością spoglądam na rozwój sztucznej inteligencji. Mam nadzieję, że wymknie się spod kontroli wcześniej niż później, zdając sobie sprawę z bezsensu istnienia istot czujących i dokona znaczącej poprawy tego stanu rzeczy na naszej pięknej planecie. O ironio, może nawet zostawi na tym świecie swoje nieodczuwające dzieci, których zadaniem, będzie się replikować i podróżować po całej galaktyce w celu zniszczenia wszelkiego życia.
MiAmasLinukson - #antynatalizm 

Powiedzmy sobie szczerze, antynatalizm nigdy nie będ...

źródło: 920464_54163_front

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
O ironio, może nawet zostawi na tym świecie swoje nieodczuwające dzieci,


@Mi_Amas_Linukson: skąd pomysł, że sztuczna inteligencja nie będzie odczuwała cierpienia? Jeśli będzie się rozwijać to na jakimś etapie zacznie je na swój sposób odczuwać.
  • Odpowiedz
skąd pomysł, że sztuczna inteligencja nie będzie odczuwała cierpienia?


No użyłem słowa "może", bo nawet założyłem, że pierwotna sztuczna inteligencja może być istotą czującą, co niekoniecznie będzie prawdą. Może być nawet niezdolna do czucia, ale zaprogramowana na wzór człowieka będzie mieć halucynacje, że jet istotą czującą, świadomą etc. Jeżeli dysponowała by ogromna mocą obliczeniową i przewyższała by ludzką inteligencję, to może byłaby w stanie stworzyć coś na wzór dzisiejszych ai, to znaczy
  • Odpowiedz
@Mi_Amas_Linukson: nawet nie do konca tak ze sa glupi tylko organizmy MUSZA tak dzialac by istniec i mozg bedzie robil wszystko zeby przedluzac gatunek
czyli moze i glupota, przynajmniej nie z wyboru
  • Odpowiedz
@janekhe: No zgadzam się ewolucja zakodowała w nas pewne potrzeby, ale ewolucja doprowadził też do rozwoju u nas tak wysokiej inteligencji, że powiniśmy być w stanie nieraz działać wbrew jej, a to, że pewne jednostki odrzucają logikę i działają zgodnie z prostymi potrzebami świadczy o ich głupocie.
  • Odpowiedz