Wpis z mikrobloga

@wszystkogra: zależy ile chcesz włożyć w to czasu. Jeżeli wziąć ekipę żeby bez twojej ingerencji zrobiła do stanu do zamieszkania to sky is the limit - szykuj 3x więcej. Jeżeli sam kupisz materiały (szukając promocji) i nie weźmiesz pierwszego z brzegu "fachowca" to się w 50 luźno się zmieścisz.
  • Odpowiedz
@wszystkogra: ni #!$%@? nie wystarczy, wykonczenie + meble w tej cenie z robocizna to chyba kuchnia z obi, lazienka po kosztach i jakies najtansze rzeczy z sieciowek. Glupia mala i prosta szafa pax to 2,5k pln, lozko i materac zeby byly znosne, to kolejne 4k w ikei. Gdzie sofa (z 2k pewnie w ikei)? Gdzie stol (najtansze chyba 500pln, krzesla najtansze po stowce - kolejne 400pln)? Pralka - 2k? Zaslony tez
  • Odpowiedz
@wszystkogra: wszystko zależy od standardu jeden się frajerzy i bierze kuchnie na wymiar za 30k z płyty mdm a inny kupuje gotowe zestawy wygladające podobnie za 3-5k i tak ze wszystkim jeden kupuje włoski gres za 250zł z metra inny poluje na podobny za 70zł itd. Chyba najbardziej można popłynac na kuchni, jedyna kuchnia na wymiar za jaką warto płacić to lite drewno, generalnie największy scam to kuchnia za 20k+ z
  • Odpowiedz
@wszystkogra: moim zdaniem kluczowe pytanie, na które sobie musisz odpowiedzieć, brzmi; czy to już będzie Twoje docelowe miejsce do życia, w którym zamierzasz dokonać swego żywota?

Domyślam się (patrząc na metraż), że odpowiedź brzmi NIE, a skoro tak, to naprawdę nie ma co przepalać hajsu. Znacznie lepiej jest teraz wydać mało hajsu, a za kilka lat, kiedy już uporasz się z kredytem, to aktualne 42m2 wynająć i za hajs z wynajmu
  • Odpowiedz
@wszystkogra: widziales te kuchnie za 5k w ikei? Bedzie to pasowac do twojego salonu? Masz w odpowiednich miejscach przylacza? Wszystko masz wymierzone tak ze te zestawy ci sie elegancko wklikna w twoj uklad? Ogarniales ile realnie kosztuje osprzet do tych kuchni? Sam mam kuchnie z ikei i dalem 23k po ostatnich promocjach 50 za 500. Pytanie czy chcesz urzadzic mieszkanie, czy sprawic zeby sie tam zylo jak na campingu xD

Najlepiej
  • Odpowiedz
@wszystkogra: lepiej zwróć się od razu do mniejszych lokalnych producentów całych zestawów, w Ikea utrzymujesz pana projektanta, każda połka płatna ekstra, fronty z kartonu, za każdy zawias osobno itd. obecnie najtańsze zestawy to 8k, ludzi się naciąga na kuchnię na wymiar gdzie docinają ostatni segment żeby go upchnąć reszta to LEGO z katalogu
  • Odpowiedz
@haha123: Zaciekawiło mnie jedno. Dlaczego kuchnia na wymiar to przepłacanie. Z drugioej strony nie znalazłem sensownej odpowiedzi na pytanie dlaczego kuchnia z Ikei to gówno.
Byłem w Ikei, widziałem kuchnie na wymiar w mieszkaniach. Jedynie nie mogę ocenić jak by wypadło porównanie dot. trwałości.
Widziałem w Ikei kilka fajnych rozwiązań za 15-20k i nie miałbym oporów, żeby to wziąć, ale panuje takie przeświadczenie, że z IKEI to się bierze pod najem,
  • Odpowiedz
Dlaczego kuchnia na wymiar to przepłacanie.


@Wizun: wszystko zależy od odpowiedzi na pytanie:

czy to już będzie Twoje docelowe miejsce do życia, w którym zamierzasz dokonać swego żywota?


Jeżeli tak, to wtedy, jeżeli ktoś ma tylko taką fanaberię, warto dopłacić, bo to w końcu już jest maksymalne co dana osoba zamierza osiągnąć w życiu.

Jeżeli nie, to jest to zdecydowanie przepłacanie, bo za kilka lat potencjalny wynajmujący / kupujący na 100%
  • Odpowiedz
@haha123: Powiem tak. Przez ostatnie 3 lata kilka razy zmieniałem miejsce zamieszkania, więc mam dość na jakiś czas.
Nie planuję, ale na pewno nie mówię, że mi się odwidzi, ostatnie 3 lata pokazały, że potrafię być wobec siebie nieprzewidywalny. Nie ważne.
Chcę mieszkać komfortowo na pewno kilka lat, na pewno więcej niż 5.

Nie mam zamiaru płacić na kuchnię 100k. Nawet jakbym miał na to hajs to bym tego nie zrobił.
  • Odpowiedz