Wpis z mikrobloga

763 634 + 41 + 58 + 23 + 56 + 100 + 83 + 140 + 18 + 60 + 19 + 39 + 61 + 66 + 22 = 764 420

Koniec września jak i cały miesiąc pogodowo prezentował się nadspodziewanie dobrze, aż szkoda było to zmarnować nie wychodząc na rower.
Z krótszych tras pozwiedzałem m.in. wiejskie i leśne krajobrazy (1) - (2) poza Warszawą na wschód ale najciekawszą wycieczką spotanicznie okazała się być podróż na zachód od stolicy.
Wykorzystując połączenie linii kolejowej nr 3 do Łowicza (3) - (4).
Stamtąd przy sprzyjającym wietrze pokonując ok. 70 km, z przerwą w Sannikach (5) dotarłem do dawnej stolicy Polski czyli do Płocka.
Panorama miasta robi fantastyczne wrażenie już na 13 km przed Wzgórzem Tumskim (6) wznoszącym się nad mostem im. Legionów Piłsudskiego.
Po samym centrum jeździ się o wiele lepiej, ponieważ przybyło sporo asfaltowych dróg rowerowych na znaczących szlakach, jak i z resztą różnorakiej infrastruktury, która jest w budowie (7) lub już została zmodernizowana jest tu widocznie z tym lepiej.
Dla mnie duże wrażenie wywarł sam stadion Wisły Płock (10), który wygląda jakby przeskoczył o kilka epok do przodu w porównaniu ze stanem kiedy ostatnio Nafciarze weszli do ekstraklasy.
Wiele więcej nie udało się zwiedzić ze względu na dłuższą trasę niż była w planach, co w połączeniu z późniejszym wyjazdem, dłuższymi przerwami i wiatrem w twarz dało opłakany efekt.
Po powrotnych 70 km do stacji Łowicz (chyba wyciskając życiową średnią prędkość), najbardziej niezapomnianym dla mnie momentem wycieczki pozostanie mój odjeżdżający pociąg - niestety brakowało oszczędzenia minuty na trasie (°°
Choć szczęśliwie godzinę później udało się jeszcze złapać ostatni pociąg tego dnia.
Poza tym z miłych wycieczek wytyczyłem sobie kilka prowadzących wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych, m.in. wzdłuż autostrady A2 (11) z prostym, płaskim asfaltem i S8 w drodze do Radzymina z przystankiem na Stawach Kellera (12).

_Zdjęcia:
1 - Stacja przekaźnikowa GSM - Krzewina
2 - Dróżka leśna - Kolonia Chobot
3 - Wiadukt nad linią kolejową - Łowicz
4 - Most nad rzeką Bzurą - Łowicz
5 - Zespół Pałacowo Parkowy im. Fryderyka Chopina - Sanniki
6 - Widok na Wybrzeże Tumskie nad Wisłą - Płock
7 - Park Wodny Miodolanka w budowie - Płock
8 - Politechnika na tle kombinatu - Płock
9 - Orlen Arena - Płock
10 - Stadion im. Kazimierza Górskiego - Płock
11 - Autostrada A2 przy zachodzie słońca - Ostrów-Kania
12 - Stawy Kellera - Warszawa

Przebieg własny: wrzesień 2023 - 1100 km
Przebieg własny:_ październik 2023 - 22 km

#rowerowyrownik #ruszmazowsze #mtb #ruszwarszawa #100km

Skrypt | Statystyki
ElektrizPL - 763 634 + 41 + 58 + 23 + 56 + 100 + 83 + 140 + 18 + 60 + 19 + 39 + 61 + ...

źródło: trip-061023

Pobierz