Wpis z mikrobloga

Co myślicie o zrobieniu gry o pracowniku produkcyjnym? Z grafiką np. jak The Escapists czy inne proste 8bit, pixelart. Mogła by się nazywać Kołchoźnik i kosztować 19,99 PLN na steamie. Masz jakąś misje zrobić coś na taśmie, inna na wózku widłowym, a może trochę point n click, robienie żartów kolegom przy szafkach, pod prysznicem, albo wybór odpowiedniego dialogu na fajce i od tego zależy dalsza fabuła. Pewnie jest już jakiś symulator magazyniera, ale jak mało znane to znaczy że można zrobić coś lepszego. Niech ktoś. Albo piszcie pomysły i robimy.

#gamedev #programista15k
  • 19
  • Odpowiedz
wolałbym żeby bohater poznawał miłość życia która kocha go za to jakim jest, zakładają rodzinę i gra zamienia się w simsy


@ptr55: I pomysł #!$%@? strzelił ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Pyton3400 @AnonimoweLwiatko Podsunęli dobry pomysł i znacznie lepsze by to było właśnie w ciężkim, przygnębiającym klimacie. Obczaj "Papers, Please". Myślisz, że gra byłaby takim hitem, gdyby była taka płytka?
  • Odpowiedz
  • 0
@Horvath: w papers please grałem, zajebiste. Przygnębiający klimat ok, ale samobójstwo to już cięższa sprawa z etycznego i pewnie legalnego względu. Edit: z tym samobójem to odniosłem się do chyba już usuniętego albo edytowanego komentarza
  • Odpowiedz
@ptr55: Zapytałem ChatGPT o zarys gry:

Tytuł gry: "Podlaski Monotoniak"


Opis:

"Podlaski Monotoniak" to gra, która ukazuje życie szeregowego pracownika zakładu produkcyjnego w małej wsi na Podlasiu. Gracz wciela się w rolę głównego bohatera, Jana, który od wielu lat wykonuje tę samą pracę każdego dnia. Gra jest symulacją życia codziennego pracownika fabryki i pozwala na eksplorację jego codziennych wyzwań, emocji
  • Odpowiedz
  • 0
A może by zrobić na start MVP grę przeglądarkową jak ogame/bitefight/gladiatus gdzie po musisz po prostu codziennie się zalogować i cośtam kliknąć żeby dostać wypłatę, a kolejne funkcje się dorobi i rozrośnie się jak club pinguin
  • Odpowiedz