Wpis z mikrobloga

Niebezsmugowe mycie okien.
Mam taką myjkę do okien (wygraną, nie kupioną)- najwyższy model od "wynalazcy" tego, z padem do mycia i nie rozumiem tych myjek... Dla mnie to ma zastosowanie, ale tylko do wstępnego umycia i ściągnięcia największych brudów, gdy ktoś ma np. dużo okien to może pomóc, ale i tak okna trzeba potem umyć normalnie, bo jest dużo smug. To zostawia smugi, to jest największa wada. Nie wiem dlaczego reklamują to jako bezsmugowe mycie okien...

#dom #mieszkanie #ciekawostki #agd
nowyjesttu - Niebezsmugowe mycie okien.
Mam taką myjkę do okien (wygraną, nie kupioną...

źródło: Myjka-do-okien-KARCHER-WV-6-KV-4-1.633-570.0-zestaw

Pobierz
  • 6
@nowyjesttu: Nie mam myjki, ale mam odkurzacz do okien :-) Na początku byłem sceptyczny, ale teraz mycie okien to moje ulubione zajęcie. Psikasz, przecierasz, odkurzasz. To lepsze niż wyrzucanie śmieci...
@nowyjesttu: mam samą ściągaczkę i w życiu nie miałem lepiej domytych okien, czasami jakiś pasek zostanie jak za szybko przejadę ale zwykły ręcznik papierowy to zbiera idealnie. Wg. mnie robotę robi sam płyn karchera bo zwykłe płyny do mycia okien nie radzą sobie najlepiej z tym syfem.
Ostatnio pożyczyłem mamie żeby sobie umyła tym przed zimą, nie słuchała i część umyła ręcznie. Potem poprawione karcherem i w zbiorniku mimo wszystko był
@appmstt: https://allegro.pl/oferta/vileda-windomatic-power-myjka-do-szyb-okien-10514552745

Spryskujesz okno płynem do szyb, potem gąbką myjesz, a na końcu odkurzasz. Nie ma smug. Tylko trzeba wytrzeć przy ramie.

Brudna woda zbiera się w pojemniczku. Mycie idzie sprawnie i szybko.

Taki tip. najpierw odkurzasz pionowo, od góry do dołu, ale na dole zostaw pasek szerokości nieco mniejszej niż szerokość główki myjki. Potem ten dolny pasek odkurz z od prawej do lewej (w poprzek okna).

Naprawdę polecam. Jeden lepszych