Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Ktoś z Krakowa orientuje się ile plus minus są ceny transakcyjne mieszkań do generalnego remontu w wielkiej płycie w okolicach Brądnik Biały/Bronowice ok 40m? Widzę kilka ofert po 13k z metra. Zastanawiam się o ile sprzedający byłby w stanie i czy wogóle zejść z ceny? Bo za 13k mimo wszystko szukałbym czegoś w lepszym stanie.
  • 19
  • 0
@Zulf: Na pewno łatwiej jest negocjować cenę ze sprzedającym niż z właścicielem. Przewaga mieszkań w wielkiej płycie jest taka że przynajmniej są dostępne i konkurencja też jest mniejsza. Gdyby tranzakcyjne płyta/deweloper to było 10,k/11k i 15k, to byłby dobry deal. Gdyby to było bliżej 12k i 13,5k to wziąłbym nowe, o ile by były
@Szemiques Jak policzysz wymiane calej instalacji elektrycznej, odgruzowanie starego, plus ciasne syfiaste klatki schodowe, czasami watpliwe sasiedztwo, wyzszy czynsz, to bym jeszcze raz przemyslal.
  • 0
@Zulf: Dużo zależy od spółdzielni. Aktualnie mieszkam w takim starym bloku i jestem z tym, ok. Większość sąsiadów to starzy ludzie. Klatka może i stara, ale czysta, po znajomych wiem że czynsz do spółdzielni wychodzi podobnie jak w nowych blokach. Jak dla mnie główna wada to brak miejsca parkingowego, reszta akceptowalna po uprzednim sprawdzeniu.
@Szemiques u mnie podobnie, zrobiony generalny remont klatki w 2020 a w bloku przechodzi przemiana pokoleniowa (20-30latki dostają mieszkania po babciach/rodzicach). Z płytą paradoksalnie może być tak że stan tych blokow będzie się polepszał za sprawą różnistych programów.
@Szemiques: zależy od metrażu.
Przykłady transakcji które znam z ostaniego czasu:
- kawalerka 20m2 na bronowickiej na 1 piętrze do kapitalnego remontu poszła za 315k
- 2 pokoje 28 lub 30m na Nowowiejskiej do kapitalnego remontu było wystawione za 380k, już znikło, myślę że za 350-370k

Większe metraż trzeba liczyć od 12 do 14 tys/m2 zależnie od lokalizacji i kilku czynników.
Z tym że mieszkań dla flipperów brakuje a Krowodrza mega
  • 0
@KromkaMistrz: Właśnie patrzę głównie gdzieś okolice Krowodrzej Górki, Pachońskiego, Białoprądnickiej itp. niestety oprócz bk nowy tramwaj podbija też ceny ( ͡° ʖ̯ ͡°) myślałem o czymś w typu 40m2.
Wiem że najlepiej dzwonić i pytać, ale ile orientacyjnie liczyć za tego typu mieszkania? Przykłady tylko w kontekście lokalizacji i standardu
https://www.otodom.pl/pl/oferta/2-pokoje-z-balkonem-i-garazem-ul-nad-sudolem-ID4nja7
https://www.otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-37-75-m-krakow-ID4jqc4
  • 0
@WarwaraBasia: Nie no od kilku miesięcy to nie jakiegoś czasu przeglądam. Ostatnio wielka płyta mnie bardziej zainteresowała. Troszkę oglądam ale bez ciśnienia. Głównie patrzę czy są szanse na jakąś okazje.

jestem ciekawa czy rzeczywiście płyta w krk sie tak sprzedaje za to za ile wystawiają


Mam nadzieję że nie, bo jakbym się decydował to przydałaby się jeszcze kasa na remont xD