Wpis z mikrobloga

@owocliczi: tylko, że prostackie komentarze na wykopie są minusowane i od razu widzisz, że społeczność nie podziela zdania komentującego, a tam jeśli tylko komentarz zgadza się z ich ulubioną ideologią od razu jest plusowany, mimo że (jak widać m.in. w tym przypadku) komentarz pisał debil, który kompletnie nie zna tematu i wypisuje kompletne bzdury...

A co do prostacyzmu, to jest go o wiele więcej na mirko niż na głównej (np. ludzie
@assault: człowieku, przejrzyj na oczy, jaką ty hipokryzją walisz. Zastanów się, jeszcze raz się zastanów i odpowiedz mi: czym różni to co napisałeś na temat wykopu od reddita. Jak nie wpadniesz to podpowiem.
@owocliczi: Może źle się wyraziłem.

Jeśli chodzi o komentarze wyrażające opinie to ocenianie (+/-) na wykopie i reddicie wygląda tak samo - ludzie kierują się własnymi poglądami i faworyzują opinie bliższe swoim poglądom.

Aczkolwiek w przypadku komentarzy, w których ktoś stwierdza fakt, który jest kompletną bzdurą wyssaną z palca (jak np.:

"Contextual healing: For the last couple of months, Poland has been going through the proverbial shitstorm over what has been
@assault: W tym przypadku masz rację, kiedy byłam tam ostatnio plusy i minusy były inaczej rozłożone, a to zależy głównie od godziny i dnia. Jakby nie patrzył przez Polskę przetoczył się potężny shitstorm, ale kogo szczegóły obchodzą. Tak samo jak większości Polaków, tak samo i użytkowników reddita.
@owocliczi: Ten shitstorm raczej przeszedł przez manipulujące media i część społeczeństwa, ale na pewno nie przez Polskę. Jednak to nie jest aż tak istotne. Najgorsze jest to (to jest kompletne kłamstwo):

"“gender ideology”, which basically means any lifestyle that isn’t the conservative Catholic norm".

Idąc za logiką tego zdania, to w Polsce jakieś 90 % ludności żyje według zasad gender, bo bardzo mało jest ludzi w polskim społeczeństwie przestrzegających norm konserwatywnego