Wpis z mikrobloga

#ukraina

Ile dajecie % na taki scenariusz? Ja bym dał 30% i zapraszam do dyskusji

- sojusznicy znudzeni wojną i oburzeni hipokryzją oligarchów oraz korupcją zmniejszają pomoc wojskową dla Ukrainy
- zachód i Ukraina napierają na negocjacje pokojowe
- Putin: „specjalna operacja wojskowa będzie kontynuowana”
- front się załamuje
- Ruscy przejmują Ukrainę do linii Dniepru, a potem siadają do rozmów
- Ukraińcy zachowują niepodległość i stolicę, ale tracą sporą część terenów, w najbliższych latach dołączają do NATO i potem do UE, kraj zostaje odbudowany
  • 8
@mimp: Jak dla mnie mało prawdopodobne aby rosja miała możliwość jakiejkolwiek kontrofensywy.
Rozmowy z rosją, mogą się rozpocząć jedynie wtedy gdy społeczeństwo ukraińskie będzie miało dość wojny i będą wewnętrzne naciski na rząd w tej sprawie. Wątpię aby zachód naciskał na rozmowy pokojowe, ale to tylko moje przemyślenia :)
@mimp: @arais_siara: zgodnie z ruskimi i ukraińskimi źródłami ruscy już prowadzą kontrofensywę na północnym wschodzie kraju. To te 200 TYSIĘCY ŻOŁNIERZY* zgromadzone w okolicy Łysyczańska i Svatove. Prowadzą ją by nie pozwolić na zluzowanie ukraińskich sił i wzmocnienie w pobliżu Tokmaku. Rosjanie jednak nie są w stanie prowadzić pełnej ofensywy, bo wyczerpali już rezerwy. Relokują wojska z jednego odcinka frontu na drugi i pojawia się efekt "za krótkiej kołderki". Z
via Wykop
  • 0
@pogromca_krasnali: Nie zajęli, bo mieli gównianą zdezorganizowaną armię XD Martwi mnie właśnie to, że teraz zaczęli się ogarniać i widzę na przykład dużo komentarzy o wzorowo prowadzonej obronie na Zaporożu. Z kolei o armii Ukraińskiej wiele osób mówi, że jest co raz gorzej. Widzę tu pewną analogię do drugiej wojny światowej, gdzie po początkowym wpierdzielu przestawili gospodarkę na tory wojenne, zaadaptowali się do warunków i po zalaniu frontu masą ludzi zaczęli
Martwi mnie właśnie to, że teraz zaczęli się ogarniać


@mimp: tak się ogarniają, że od ponad roku nie przeprowadzili żadnej operacji ofensywnej, tak?

Widzę tu pewną analogię do drugiej wojny światowej, gdzie po początkowym wpierdzielu przestawili gospodarkę na tory wojenne, zaadaptowali się do warunków i po zalaniu frontu masą ludzi zaczęli wygrywać


@mimp: Gdzie Krym, gdzie Rzym. W 1941 roku ZSRR miał prawie 200 mln ludności, na jej koniec coś