Wpis z mikrobloga

Rok 2023, dopiero teraz się dowiaduje że ReactNative jest tak popularny, bo właśnie on pozwala tworzyć apki mobilne zarówno na ios i android jednocześnie.
Gdzie zaczął on być używany z 10 lat temu, co w it znaczy w poprzednim wieku. (Co śmieszne wiedziałem dobrych solidnych kilka lat temu wiedziałem do czego służy Xamarin. Kilka lat temu do czego służy Flutter (nie jestem programistą jak coś ale kiedyś pracowałem przy testowaniu)).

Czy faktycznie właśnie o to chodzi z tym językiem/frameworkiem? Rozumiem że język kodowania do JavaScript, a na jakieś zasadzie to jest framework do tego, i czy w ogóle coś o nazwie "framework", bo React to chyba dodatkowa biblioteka, możliwa do doinstalowania do JavaScriptu rozszerzająca w jakiś sposób jego funkcje tak? W jaki sposób biboioteka React rozszerza funkcje JavaScriptu, co takiego ona robi, czy w praktyce dzięki temu pojawiają się w IDE jakieś nowe komendy które można użyć, czy w jaki sposób to się objawia?

Trzecie pytanie, czyli dlatego jest taki problem z front-endem teraz z mobilkami bo wszyscy walą w ten react?
#programowanie #webdev #pytanie #react
  • 6
Gdzie zaczął on być używany z 10 lat temu, co w it znaczy w poprzednim wieku. (Co śmieszne wiedziałem dobrych solidnych kilka lat temu wiedziałem do czego służy Xamarin.


@interpenetrate: te rozwiązania z jednej strony są popularne, bo pokusa posiadania tylko jednej bazy kodowej jest ogromna. Z drugiej strony mają sporo problemów, bo inaczej nikt nie używałby natywnego Androida/Swifta.

Kilka lat temu do czego służy Flutter


@interpenetrate: flutter to troche
@schriker: to nie FE jest problemem a człowiek i zachłanność. Po co płacić za specjalistę od android i drugiego od IOS skoro może to zrobić jeden frontendowiec pisząc widoki w react.