Wpis z mikrobloga

  • 17
@zenek-stefan1:

No ja wyszedłem i co teraz?

Liczba dopłat wypłacanych obywatelom Ukrainy jest niewielka. "W 2021 dotyczyła 1215 osób, w 2022 r. dotyczyła 1205 osób, a w 2023 wypłacamy dopłatę dla 1170 obywateli Ukrainy. Malejąca skala dopłat związana jest między innymi z tym, że obywatele Ukrainy podejmują w Polsce zatrudnienie. Osiąganie przychodu z tytułu pracy albo prowadzenie działalności gospodarczej w wysokości przekraczającej wysokość dopłaty, powoduje brak prawa do dopłaty do minimum.
  • 12
@zenek-stefan1:

No jak widzisz, liczba takich dopłat spadła od 2021 roku. Spróbuj się bowiem utrzymać za 1400 zł miesięcznie w Polsce, nie mając żadnego zabezpieczenia w postaci mieszkania własnościowego. W głupim #!$%@? wynajem pokoju to kilkaset złotych.

Mam nadzieję, że ukraiński emeryt, mieszkający na co dzień w Polsce i dostający tę zawrotną kwotę, nie #!$%@? jej na głupoty, bo ewidentnie ma za co poszaleć.
To dane na dzień dzisiejszy. A co za x lat? Liczby się zmniejszą?


@zenek-stefan1: No raczej, przecież Ukraińcy już wyjeżdżają na zachód w tempie ekspresowym i nikt nie będzie najeżdżał raju nad Wisłą, skoro wystarczy pojechać 500 km dalej żeby zarobić 3-4x tyle.

Coś się turbopolakom odkleiło przez ostatnie lata że myśleli że trafiliśmy na listę wymarzonych celów emigracji. Ukraińcy przyjeżdżali tu tylko dlatego, że przed wojną mieli zamkniętą drogę do
@vulfpeck: i tendencja będzie spadkowa powiadasz? Ciekawe. xD A może jeszcze nie wszyscy ukraińcy wiedzą że mogą "doić tą chudą krowę" jaką jest Polska jeszcze na emerytury?

Zapomniałeś że ukrainski emeryt pobierający polską emeryturę będze mógł jeszcze pracwać legalnie jesli wynagrdzenie nie przekroczy pobieranego świadczenia. Będzie mógł też pracować nieleganie.

Ja mam nadzieje że ukraiński emeryt mieszkający na codzień w Polsce będzie szalał za swoje a nie za pieniądze polskich podatników
dostanie tyle ile dana osoba odłożyła w składkach, czyli jeśli 1 dzień to by było kilkadziesiąt groszy emerytury, co w tym jest nieprawidłowego?


@danoxyea: Bzdura, dostanie wyrównanie do najniższej polskiej emerytury czyli ukraińska emerytura np równowartość 500zł. zostanie odjęta od najniższej polskiej czyli obecnie 1445zł. 1445 - 500 = 945zł. dopłacą Polacy.