Wpis z mikrobloga

@grim_fandango: Jakoś nie widac tych kohort ukraińskich emerytów lecących po ten majątek.


@pogromca_krasnali: Z tego co rozumiem jest to promocja tylko dla tych co przechodzą na emeryturę i słyszałem o liczbie 20tys. Ale to był stary artykuł i teraz na pewno przeszło więcej.
Jeżeli każdy z nich dokładamy 1k różnicy między ukraińską minimalną a polską minimalną to koszt 20k x 1k =20mln /1miesiac.
@stan-tookie-1: Czy ty rozumiesz inteligencie, na jakiej zasadzie działa system ubezpieczeń społecznych? XDDD

Skoro kupił 25 lat składek, to ubezpieczalnia z Ukrainy będzie musiała wypłacić mu emeryture i wysłać ją do ZUSU.

Gdzie ty tu widzisz jakieś oszustwo, wytłumacz mi barani łbie xD
Czy oszukał czy nie, to jest absolutnie bez znaczenia, bo emerytura jest ustalana pomiędzy instytucjami i mają ze sobą kontakt.

@BayzedMan: Tylko że jeśli to co mu
Z tego co rozumiem jest to promocja tylko dla tych co przechodzą na emeryturę i słyszałem o liczbie 20tys. Ale to był stary artykuł i teraz na pewno przeszło więcej.


@revente: To zamiast słuchac bzdur sprawdź dane - taki emerytów z Ukrainy z dopłatą jest jakichś 300. Ogółem.

Do tego w większości to repatrianci-Polacy, o których tak smutno #!$%@?ła konfederacka hołota.
@vulfpeck: 13 i 14 -stkę taki ukrainski emeryt dostaję normalnie, wystarczy że przepracuje 1 dzień, a czy faktycznie mieszka w Polsce to ciężko udowodnić, zawsze może pojechać na wakacje czy odwiedziny.
Proponuję, żeby Sławek Memcen i jego wyborcy przestali owijać w bawełne i po prostu powiedzieli wprost, że ukraińscy emeryci, którzy biorą te dopłaty, muszą zacząć zdychać pod płotem, bo milion złotych miesięcznie więcej w ZUSie, to niska cena za zadowolenie jego elektoratu.


Obłudne, katolickie barachło.


@vulfpeck: nie jestem katolikiem i tak, mogą zdychać bo mnie tak samo obchodzi ich los jak mój jest ważny dla nich. Liczę się ja, głosuję dla
@vulfpeck: cos mentzen napisal nie tak? Wystarczy ze 64 letni gosc przeprowadzi sie do polski i popracuje miesiac i juz ma emeryture polska. Jesli tu nie widzisz patoligii to zycze popisowi i lewakom by sobie durny leb rozwalily.
@BayzedMan: a moim zdaniem to jest taki kretynizm ze głowa mała. Tu nie chodzi o Ukraińców, tylko o prawo polskie, które jest dziurawe jak sito. Pokaz mi który z bogatych krajów zachodu jest taki szczodry.
https://europa.eu/youreurope/citizens/work/retire-abroad/state-pensions-abroad/indexamp_en.htm

Nie jestem specjalista, może któryś kraj tak robi - jeśli tak, to ma tak damo kretyńskie prawo jak my i wstyd ze mimo nagłośnienia w mediach nic się z tym nie robi.

Osoba pracująca w
Wystarczy ze 64 letni gosc przeprowadzi sie do polski i popracuje miesiac i juz ma emeryture polska.


@ni0bi: Wystarczy że pożyjesz kilak dekad pod mostem, przepracujesz jeden dzień i dostaniesz emeryturę - co prawda liczoną w groszach, ale dostaniesz.

to wklej te dane


@revente: jednak 1150:

https://www.money.pl/gospodarka/zus-prostuje-falszywe-informacje-wyjasnia-sprawe-swiadczen-dla-ukraincow-6891812659808864a.html

ciekawostka: ta liczba spada, bo cosik nie da się wyżyć za niespełna 1500 złotych miesięcznie. #!$%@?, to czasem nie starczy na utrzymanie mieszkania
Ale czemu mamy płacić komuś za przepracowane lata na Ukrainie?


@revente: Gdyż analogiczne rozwiązania działają w większości krajów UE. W tym w Polsce.

Ty serio myślisz że to jedyna koordynacja świadczeń?

minimum 5 lat pracy w Polsce


@BayzedMan: Nikt tego nie zmieni, bo cały ten system był obmyślany pod ściągnięcie polonii i repatriację. Że nie działa to inna para kaloszy.
ciekawostka: ta liczba spada, bo cosik nie da się wyżyć za niespełna 1500 złotych miesięcznie. #!$%@?, to czasem nie starczy na utrzymanie mieszkania spółdzielczego własnościwego, a konfederusy myślą że to góra hajsu po która stoi kolejka..


@pogromca_krasnali: buahah mowisz jednoczesnie ze polakom tez nie starcza i zyja pod mostem xD to raz, dwa, skad zus wie czy ktos tu dalej mieszka czy nie xD