Wpis z mikrobloga

Miraski, po latach chcę w końcu zmienić telefon, ale kompletnie nie śledziłem rynku i nie wiem co, z czym, za ile i czemu tak drogo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomożecie mi coś wybrać?
Aktualnie używam starego Redmi Note 4, ale widzę, że jednak za bardzo już odstaje od czasów obecnych i zaczyna niedomagać.

Czego bym potrzebował?
- dobre aparaty. Ciężko określić co to znaczy dla kogoś "dobre", ale chciałbym żeby główny robił po prostu dobre jakościowo fotki, ogarniał ciemności i miał jakąś tam sensowną stabilizację obrazu. Przednim natomiast żeby nie wychodziło mydło jak to ma miejsce w tym moim dziadostwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pamięć wewnętrzna, RAM i procek. Cóż, dostosowane do współczesnych standardów :)
- baterię mam 4100 mAh i wydaje się w miarę spoko przy moim użytkowaniu, ale może warto więcej?
- NFC
- gniazdo słuchawkowe minijack
- fajnie jakby był dual sim
- marka... Hmm... Nie polubiłem się z iPhonem ;) Nie wiem jednak, czy nadal brać pod uwagę chińskie marki. No, jakościowo ponoć ok, ale jak tam teraz z prywatnością, wymuszanymi reklamami?
- rozmiarowo odpowiada mi mój Redmi Note 4 (czyli 151,00 x 76,00 x 8.45 mm). No, chyba że jakiś cieńszy się trafi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak będzie troszkę mniejszy, to też nie będzie źle
- na koniec najistotniejsza kwestia. Da radę coś takiego kupić w przedziale 2000-2500 zł?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc oraz wyrozumiałość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#telefony #android #kiciochpyta #pytanie
  • 12
jeśli dodasz 500 zł i zrezygnujesz z mini jack, to Galaxy s23


@mystichussar: mowa o wersji Standard, 128GB?
Co do wejścia mini jack, to musiałbym w takim razie dodatkowo słuchawki dokupić ;) A i tak muszę sobie sprawić ładowarkę, bo teraz wszystkie telefony mają chyba wejście typu C.
@metalowy_pasterz: Widać że szanujesz sprzęt że aż tak długo wytrzymał, od czasów premiery note 4 trochę się zmieniło na rynku smartfonów i wcale nie na lepsze. Xiaomi przestało być najtańsze, zniknęły diody powiadomień a i minijack jest rzadkością, rozmów już nie pozwalają nagrywać (ue wraz z googlem), ekrany już nie mają proporcji 16:9 tylko przypominają bardziej piloty z proporcjami 20:9 więc kciukiem ciężko dosięgnąć górnej krawędzi. Większość używa ekranów oled i
@hieronimgieroslawski:
Mirku, tak czytam o tych różnych telefonach (nie tylko zaproponowanych przez Ciebie), czytam i... mam coraz większy mętlik w głowie. Głównie chyba za sprawą Samsungów, a konkretnie proponowanego S21FE. Trafiam na wiele opinii o przegrzewaniu się (głównie), o problemach z siecią i jeszcze kilku innych.
Słyszałeś o nich? Masz może jakąś opinię na ten temat?
@metalowy_pasterz: snapdragon 888 zastosowany w s21fe nie jest najbardziej udanym procesorem i w ciepłe dni przy nagrywaniu 4k może być gorący, ogólnie samsungi nie słyną z dobrego zasięgu, używam s20fe i w domu jestem na jednej kresce zasięgu w t-mobile i faktycznie zdarzało się że przerywa, pixel 6a w tych samych warunkach na tej samej karcie sim lepiej sobie radził.
Jeśli tyle wytrzymałeś na redmi to może wcale nie potrzebujesz drogiego