Wpis z mikrobloga

#wybory #niepopularnaopinia #polityka

NIEPOPULARNA OPINIA: Znając Polskę, chyba nie chcę żeby PiS teraz przegrał, wolałbym żeby wygrał i nie miał większości.

CZEMU?

- Jeśli PiS teraz przegra, opozycja zostaje z totalnym bagnem pozostawionym przez PiS. Nie ważne co zrobią - będzie źle. I będzie na nich. Opozycja jest niedoświadczona (8 lat bez rządów), podzielona i szeregowy wyborca pisu mu nie uwierzy obecnie.

- PiS wg. mnie lepiej żeby wygrał - nie miał większości w sejmie i jeszcze bardziej się pogrążał tak by zaczął realnie tracić. Tracić koalicjantów, tracić wyborców i siłę.

- Bo jeśli przegrają - następne wybory wygrają, to gwarantuję.

- Jeśli wygrają - rozjebią nas, ale będzie złudna nadzieja na opcje rozpadu rządu/czekania na prezydenckie i że wygra je wtedy ktoś z obozu opozycji/ew. inna opcja na który mój mały umysł nie wpadł.

- Propaganda to największa i najsilniejsza broń polityczna jaka istnieje. Serio. My sobie nawet nie zdajemy z tego sprawy bo siedzimy w internecie i mamy łeb na karku bo jesteśmy PRZYZWYCZAJENI do sprawdzania źródeł i półprawd. ALE WIĘKSZOŚĆ TEGO NIE ROBI I WIĘKSZOŚĆ MA TO W DUPIE. Podstawa to #!$%@?ć TVP, a ona musi rozwalić się sama jeszcze pod rządami upadającego PiSu inaczej będzie to trwało zbyt długo.

- Nie nastał jeszcze (niestety( moment krytyczny by ludzie wychodzili na ulice ze względu tego co robi PiS. I to nasza wina, bo przyzwyczailiśmy się do każdej afery. PEGAZUS? Jedna z największych afer jaka mogła być a przeszło wszystko bez problemu. Bo jako naród jesteśmy otumanieni i głupi niestety - ja też, żeby nie było bo wiele dowiaduję się dopiero teraz gdy mam chwilę czasu żeby realnie sprawdzać programy i kandydatów oraz to co się działo i dzieje.

Czy chciałbym żeby przegrali? Oczywiście że tak. To co zrobił PiS z tym państwem to tragedia na następne 30 lat i największy hamulec rozwoju tego kraju na jaki mogliśmy trafić nie licząc chyba tylko wojny. Ale chciałbym też stabilności. A jeśli teraz przegrają CZĘŚĆ POLAKÓW JEST ZA BARDZO UMYSŁEM W PROPAGANDZIE żeby cokolwiek zmienić.

PiS musi siebie sam zaorać z pomocą opozycji która będzie dokładać umiejętnie do kotła. Ale na to nie liczę, bo jednak to politycy i oni walczą o swoje - nie o nasze.

A Wy jak myślicie? Jestem w sumie ciekawy Waszej opinii. Pewnie robię błąd, że w ogóle się wypowiadam na te tematy, ale #!$%@?ć - są wybory, pogadajmy o nich, ale bez obrzucania się gównem - wszyscy płacimy za błędy władzy horrendalne ilości pieniędzy - i nie ważne czy to był PiS, PO, czy wcześniejsze obozy. Polityka to #!$%@? jest, ale da się o niej porozmawiać, szczególnie gdy nie zaczniemy od krzyku i nadymania się.

#pis #bekazpisu
Pobierz bkwas - #wybory #niepopularnaopinia #polityka 

NIEPOPULARNA OPINIA: Znając Polsk...
źródło: 302170517_155227130510516_226046968592206232_n
  • 6
@bkwas: to jest to co mnie przeraża w kontekście przegranej PiS. To, że kiedy trzeba będzie zacisnąć pasa i wprowadzić niekoniecznie pozytywne dla szarego człowieka rozwiązania aby ratować pozostałości gospodarki, to wtedy te #!$%@? pisowskie śmiecie będą się prześcigać w gardłowaniu "Patrzcie, za pisu każdy dostał, a za peo nie ma pieniędzy!!!".
@Saeglopur: PiS już od dawna dąży do władzy autorytarnej i ma wszystkie narzędzia by to robić dalej. Sam długi czas myślałem, że jeśli wygrają - to koniec absolutny i jesteśmy po prostu Turcją. Zresztą może tak być, jestem zbyt głupi żeby móc to realnie ocenić, ale w sumie nie wiem czy ktokolwiek to potrafi w tym momencie.

Ale rozwalmy to na części pierwsze.
PiS przegrywa. Co najmniej do wyborów prezydenckich nadal
jednocześnie opozycja zyskuje coraz więcej pocisków, haków i faktów co PiS zrobił i jak nas wszystkich pogrążył.


@bkwas: Przecież przez 8 lat tego się nazbierało tyle, że każdy normalny rząd powinien już dawno upaść. A tu się nic nie dzieje, poparcie praktycznie nie drgnie, dymisji nie ma żadnych (dochodzi do absurdów jak z Szydło - rano obroniona, wieczorem wymieniona), partia murem za każdym złodziejem bo swój. Żeby to się miało zmienić